• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9610-9287-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اظهار کرد:

ارسال 300 اثر فیلم‌نامه به دومین جشنواره ملی هشت نوشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: 300 اثر فیلم نامه به دومین جشنواره ملی هشت بهشت ارسال شده است که نشان دهنده ظرفیت های بالنده در این هنر و استقبال گسترده جوانان می باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، موسی حسینی کاشانی شامگاه پنج شنبه در آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی هشت نوشت، عنوان کرد: مهم ترین هدف از برگزاری جشنواره ملی هشت نوشت پرداخت به فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند و معدنی گرانبهاست که باید بهترین گنج ها را از آن استخراج کرد.

حسینی کاشانی اظهار داشت: دفاع مقدس دارای جلوه‌های عظیمی است که باید مرور و معرفی شود و نسل جوان را با ابعاد مختلف آن آشنا نمود.

وی تصریح کرد: رشادت ها و حضور فداکارانه شهیدان در دفاع مقدس، امنیت این کشور را رقم زده است و ما وظیفه داریم جامعه را با زندگی این شهدای گرانقدر آشنا سازیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد: ما بر این باوریم که می توان از هنر برای نشان دادن زوایای مختلف دفاع مقدس استفاده کرد همان گونه که برخی از فیلم ها با موضوع دفاع مقدس تاثیرات شگرفی بر مخاطبان خود داشت.

وی گفت: با وجود اینکه آثار هنری زیادی پیرامون دفاع مقدس تولید شده است اما همچنان ظرفیت های مهمی برای تولید آثار هنری در این زمینه وجود دارد.

حسینی کاشانی ادامه داد: شهیدان بی ادعا در جهت دفاع از ارزش های انقلاب قدم برداشتند و در این راه جانفشانی کردند ؛ این رشادت ها و ایثار باید در قالب هنر در آید تا زیبایی های آن ماندگار شود.

وی خاطرنشان کرد:این جشنواره فرصتی برای معرفی استعدادهای توانمند و هنرمندان مستعد است در این مسیر مسئولان نیز باید از این توانمندی ها و استعدادها حمایت نمایند تا به تولیدات با ارزشی در زمینه دفاع مقدس دست یابیم.

حسینی کاشانی اظهار داشت:امسال نیز فیلم های جشنواره بین المللی فیلم فجر در 2 سینمای استان قم همزمان با سراسر کشور اکران می شود و علاقه مندان می توانند این فیلم ها را بر روی پرده سینما ببینند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: