• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاد حوزه:

شرایط زمانی و مکانی در بررسی تطبیقی رویکرد علما موثر است

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) بر لزوم در نظر گرفتن نقش زمان و مکان در پژوهش‎های تطبیقی در عرصه بیان رویکردهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی علما تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت‎الاسلام والمسلمین عبدالرسول یعقوبی شامگاه گذشته در کرسی ترویجی "اقتصاد مقاومتی در اندیشه و سیره علمای معاصر شیعه ایران" در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: علمای شیعه در 100 سال اخیر به سمت اقتصاد داخلی گرایش داشته اند و بیانات خاصی در خصوص ارتباط با اقتصاد جهانی نداشته‎اند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی از بیان رهبری درون نگر است و بر لزوم تعامل با اقتصاد جهانی نیز تاکید دارد ولی سعی می کند که از تکانه هایی که در این بین ایجاد می شود، لرزان نشود.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) بیان کرد: مقام معظم رهبری در دوران پس از انقلاب مشاهده کردند که اقتصاد کشور در مقابل تحریم های غرب به لرزه و پس لرزه دچار می شود و این افت و خیزها اجازه یک ثبات اقتصادی را به کشور نمی دهد و از دیگر سوی باعث می شود که انقلاب اسلامی از دسترسی به اهداف خود بازبماند.

وی گفت: ایجاد ثبات و تعادل در جامعه ایرانی و انقلاب اسلامی برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و مقابله به توطئه های دشمنان از مهمترین اهداف ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

حجت‎الاسلام یعقوبی اظهارکرد: مبانی فقهی و قرآنی اقتصاد مقاومتی باید به شکل مشخص و مدون بیان شود؛ زمانی که می خواهیم این مبانی را در حوزه اقتصاد مقاومتی مطرح کنیم باید شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیاسی جامعه را نیز بیان کنیم که اگر علما اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند در چه شرایطی بیان کردند.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) بیان کرد: محققان باید در مباحث اقتصاد مقاومتی و بیان سیره علما در این باب به شرایط اجتماعی و سیاسی به شکل دقیق و شفاف اشاره کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: