• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

راهكارهاي عملياتي مقابله با آنفلوآنزاي پرندگان در كارگروه تخصصي بررسي شود

استاندار قم با اشاره به تلفات ناشي از آنفولانزاي پرندگان در مرغداري‌هاي استان اظهار داشت: راهكارهاي عملياتي مقابله با آنفولانزاي پرندگان در كارگروه تخصصي بررسي شود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سيد مهدي صادقي در نشست با مرغداران استان قم با اشاره به عوامل شيوع آنفولانزاي پرندگان، درگيري بودن حدود 60 كشور دنيا با اين بيماري را مورد توجه قرار داد و گفت: اين مسئله معضلي فراگير است؛ ولي با اتخاذ سياست هاي مناسب مي توان به كاهش خسارات ناشي از اين بيماري  كمك كرد.

صادقي با بيان اينكه بيماري آنفولانزاي پرندگان بايستي به عنوان يك مسئله ي مشترك توسط دولت و بخش خصوصي مورد توجه قرار بگيرد افزود: تا زمانيكه به دنبال مقصر جلوه دادن طرف مقابل باشيم كاري از پيش نخواهد رفت.

وي افزود: بايستي با تشكيل كارگروهي متشكل از نمايندگاه بخش خصوصي، كارشناسان و نمايندگان دولت به تبيين راهكارهاي عملياتي در راستاي كاهش ابتلاي مرغداري ها به اين بيماري پرداخته شود.

معدوم سازي بيش از 3 ميليون قطعه مرغ تخم گذار در قم**

رفيعي مدير كل دامپزشكي قم در اين جلسه با اشاره به معدوم سازي بيش از 3 ميليون قطعه مرغ تخم گذار در قم گفت:‌ تراكم بالاي تعداد مرغداري هاي استان، همجواري با استان هاي درگير بيماري و پرورش مرغ به روش هاي سنتي از جمله دلائل شيوع اين بيماري در سطح مرغداري هاي استان قم بوده است.

مرغداران قمي نيز در اين جلسه مباحثي همچون ضعف در پرداخت خسارت ها توسط شركت هاي بيمه گذار، نبود نظارت كافي بر واحدهاي غيرمجاز، تراكم بالا و غيراصولي واحدهاي مرغداري، عدم برخورد جدي با واحدهاي متخلف و نيز عدم تحقق اعتبارات دولتي در راستاي مقابله و پيشگيري را از دلائل بيماري آنفولانزاي پرندگان در سطح استان قم عنوان كردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: