• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله علوی گرگانی:

سلامت مردم و جامعه در گرو محیط زیست سالم است

آیت الله علوی گرگانی گفت: انسان تکلیف سنگینی در برابر محیط زیست برعهده داشته و جمادات، نباتات و حیوانات حقوق بسیاری بر انسان دارند. 

به گزارش ایسنا منطقه قم، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: امروزه با مشکلات و چالش های زیست محیطی بسیاری در کشور و در استان قم مواجه هستیم و مردم و مسؤولان باید به شدت نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست مراقبت و توجه داشته باشند. 

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه محیط زیست در آموزه های دینی و توجه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نسبت به این مسأله خطیر و حساس، خاطرنشان کرد: انسان تکلیف سنگینی در برابر محیط زیست برعهده داشته و جمادات، نباتات و حیوانات حقوق بسیاری بر انسان دارند و برای حفظ حقوق آنها باید اهتمام داشته و ائمه اطهار(ع) را الگو و اسوه خویش قرار دهیم. 

این مرجع تقلید با بیان اینکه متأسفانه در کشورمان نسبت به مسأله محیط زیست و ضرورت حفاظت از طبیعت و محیط زیست آنچنان که باید و شاید توجه نمی شود، تصریح کرد: سلامتی مردم و جامعه در گرو محیط زیست سالم است و امروزه ریشه بسیاری از بیماری ها به دلیل آلودگی های زیست محیطی است، به ویژه در کلانشهرها که بیماری های سخت بسیار افزایش پیدا کرده است. 

وی در پایان با اشاره به اهمیت خدمت به مردم در دین مبین اسلام، بهترین راهکار حفظ محیط زیست را توجه به حقوق انسان ها و جانوران دانست و گفت: حفظ محیط زیست به معنای فراهم آوردن محیطی بهتر و سالم تر برای زندگی تمامی جانداران است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: