• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1385-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : گفتگو

/کمیته دانشجویی ستاد گرامیداشت دهه فجر/

سعید روحانی: دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی با اتکا به تخصص داخلی حاصل شده است


مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان قم با بیان اینکه پیشرفت های قبل از انقلاب وابسته به متخصصان خارجی بود، گفت: قبل از انقلاب هر زمانی که اراده میکردند میتوانستند این پیشرفت ها را از ما بگیرند درحالی که اکنون دستاورد های انقلاب اسلامی متکی به متخصصان داخلی است.

سعید روحانی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد: یکی از دستاورد های انقلاب، دستاوردهای نظامی است که  ایران را به یکی از قدرت های بزرگ منطقه تبدیل کرده است؛ تا قبل از انقلاب، در صنایع نظامی وابسته و مجبور بودیم ادوات نظامی را بخریم، در حالی که الان ما فروشنده و تامین کننده  این تجهیزات هستیم.

وی افزود: دستاورد مهم دیگر انقلاب اسلامی، امنیت است  که به دنبال آن آرامش را در پی دارد؛ امنیت دستاورد کمی نیست که این امنیت در کشور های همسایه و حتی در کشور های غربی نیز وجود ندارد.

عضو سابق شورای شهر استان قم ادامه داد: در حیطه پزشکی موفقیت های خیلی زیادی به دست آمده است؛ تا قبل از انقلاب از متخصصان خارجی بهره گرفته میشد تا ایران در یک عقب ماندگی بماند اما اکنون پیشرفت های پزشکی در عرصه ناباروری و پیوند اعضاء، دستاورد بزرگی است که توسط جوانان و متخصصان داخلی به دست آمده است .

وی گفت: اگر در زمان شاهنشاهی بودیم، هیچگاه  قدرت پرتاب ماهواره به فضا را نداشتیم و تمام پیشرفت ها و دستاوردها توسط مستشاران خارجی به دست می‌آمد و هر زمانی که اراده میکردند، میتوانستند آن ها را از ما بگیرند؛ اکنون توانسته ایم با پیشرفت های علمی در زمینه صنعت به خصوص صنعت نانو و ماهواره، یکی از چند کشور برتر دنیا در این عرصه ها باشیم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان قم  صبر وحوصله را لازمه انتقال مبانی انقلاب به نسل جوان دانست و اظهار داشت: جوان امروز دریایی از سوالات در خصوص انقلاب است و لازمه پاسخ به این سوالات این است که بتوانیم به صورت درست با جوان ارتباط برقرار کنیم و سپس صحبت های اورا بشنویم و بعد از آن با صبر و حوصله و منطق با او صحبت کنیم؛ اگر این اتفاق بیفتد جوان حرف منطقی را خیلی خوب قبول میکند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: