• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۴
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-1386-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس بنیاد ملی نخبگان قم:

رشته های مراکز علمی در قم متناسب با نیاز استان نیست

رئیس بنیاد ملی نخبگان قم گفت: متاسفانه رشته‌های مراکز علمی در قم متناسب با نیاز استان نیست و باید در زمینه اشتغال دانشجویان به این رشته ها توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمد رضایی شامگاه شنبه در نشست صميمی استاندار با روسای دانشگاهها و مراكز علمی آموزشی در تالار امام جواد(ع) استانداری قم عنوان کرد: باید برای فارغ التحصیلان مراکز علمی چاره اندیشی شود تا مشکلات اشتغال آنان رفع گردد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان قم افزود: متاسفانه رشته های مراکز علمی در قم متناسب با نیاز استان نیست و باید در زمینه اشتغال دانشجویان به این رشته ها توجه شود.

وی تصریح کرد: استان قم سالانه میزبان بسیاری از زائران است و قم ظرفیت مهمی در گردشگری مذهبی دارد از این رو باید مراکز عالی دانشجویان را مطابق با این ظرفیت تربیت کنند.

رضایی بیان کرد: یکی دیگر از نیازهای استان در بحث آسیب های اجتماعی و پدیده طلاق است در این باره برگزاری دوره های مدیریتی برای بانوان در جهت حفظ کانون خانواده می تواند دارای اهمیت باشد.

وی اظهار داشت: باید میان جامعه و رشته ها تناسب ایجاد شود افزایش جمعیت دکترا در سالهای اخیر یکی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان قم خاطرنشان کرد: در آمایش علمی نیز باید بازنگری صورت گیرد و به سمت و سوی اشتغال حرکت کنیم.

وی گفت: همچنین باید هسته اشتغالزایی و کارآفرینی در دانشگاه ها ایجاد شود و نیروهای انسانی به عنوان سرمایه های انسانی ساماندهی گردد، در این مسیر همه باید برای اشتغال دانشجویان استان برنامه ریزی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: