• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9611-1586-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم:

60 شرکت دانش‌بنیان در استان قم فعالیت می‌کنند

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم گفت: 60 شرکت دانش بنیان در استان قم فعالیت می کنند و در این ارتباط رتبه قم در سطح کشور 11 است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمیدرضا فرج شوشتری پور شامگاه شنبه در نشست صميمی استاندار با روسای دانشگاه‌ها و مراكز علمی آموزشی در تالار امام جواد(ع) استانداری قم عنوان کرد: ظرفیت های خوبی در زمینه علوم انسانی و علوم اسلامی در استان قم وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم افزود: با توجه به اینکه هنوز شاخصه های لازم وجود ندارد، تاکنون در زمینه علوم انسانی و علوم اسلامی شرکت دانش بنیان اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: 60 شرکت دانش بنیان در استان قم فعالیت می کنند و در این ارتباط رتبه قم در سطح کشور 11 می باشد.

فرج شوشتری پور اظهار داشت: در حال حاضرنیز 28 شرکت دانش بنیان استان در پارک عضو هستند؛ همچنین دو مرکز رشد در این پارک عضویت دارند.

وی گفت: یکی از رسالت های پارک علم و فناوری استان قم توسعه فناوری است و این پارک طبق رسالت خود آماده همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی در جهت تحقق رویدادهای فناورانه می باشد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قم بیان کرد: تجاری سازی محصولات دانش بنیان یکی از اهداف مهم پارک علم و فناوری استان قم می باشد.

وی ادامه داد: ایران دارای جایگاه 15 در زمینه تولید علم در جهان است اما رتبه خوبی در تجاری سازی محصولات دانش بنیان نداریم.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین عسکر دیرباز رئیس دانشگاه قم عنوان کرد: ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه‌های قم براساس سند آمایش آموزش عالی استان قم می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 9400 دانشجو در دانشگاه قم تحصیل می کنند؛ همچنین این دانشگاه 700 دانشجوی خارجی دارد در این راستا تعداد دانشجویان خارجی در قم نیز 17 هزار نفر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین دیرباز اظهار داشت: در سالهای گذشته شاهد افزایش آمار دانشجویان در مقطع دکترا بودیم هر چند این رشد در مقطع ارشد کمتر بود.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی های لازم اجازه ندادیم که در این سالها تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد در استان قم به طور بی رویه افزایش یابد.

گفتنی است در این جلسه علیرضا پویا رئیس دانشکده دین و رسانه قم نیز عنوان کرد: در سالهای اخیر یک ساختمان مناسب برای دانشکده دین و رسانه از محل بودجه سفر مقام معظم رهبری به قم احداث شد، هر چند این دانشکده هنوز در زمینه برخی از امکانات با کمبود مواجه است؛ در جهت راه اندازی رشته‌های هنری در دانشگاه‌های شهر قم همچنین با کمبود اعضای هیأت علمی مواجه ایم.

در ادامه این جلسه محمد فدایی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی قم خاطرنشان کرد: ارتقای کیفی دانشگاه‌های استان قم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: با این وجود وزارت علوم برای ارائه مجوز به رشته‌های جدید به دانشگاههای استان قم سخت گیری های زیادی دارد.

در این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا آخوندزاده معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قم نیز تاکید کرد: باید بر روی تربیت دانشجوی بومی و متخصص در قم تاکید داشت و برای دانشجویان قمی در سطح دانشگاهها، سهمیه هایی را در نظر گرفت.

وی تاکید کرد: نیاز استان باید از نیروهای متخصص داخل قم تامین شود و در این زمینه باید رشته ها طبق نیاز استان باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: