• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9611-5087-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آئین افتتاحیه چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر در قم برگزار شد

آئین افتتاحیه چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر در قم همزمان با سی و ششمین جشنواره فجر، در سینما آیه همراه با اکران فیلم امپراطور جهنم برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید موسی حسینی کاشانی شامگاه گذشته در آئین افتتاح چهارمین جشنواره فیلم فجر در قم،  پس از قرائت شعری با محوریت شهدا، گفت: این جشنواره را مدیون کسانی هستیم که رفتند تا ما در آسایش زیر پرچم این کشور و انقلاب اسلامی زندگی کنیم.

وی ادامه داد: خوشحالم که امسال در جشنواره، چند فیلم ویژه برای پرداختن به این موارد وجود دارد و امیدوارم که هنرمندان و فیلمسازان به ارزشها توجه ویژه ای داشته و نگاه هنریشان را به آن سمت بکشانند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم اضافه کرد: من دست تمام هنرمندان ارزشی را میبوسم از اینکه در این عرصه گام برمیدارند و ما هم خدمتگذار آنها هستیم.
حسینی کاشانی در پایان گفت: خوشحالم که این فرصت در استان قم فراهم شد تا مردم بتوانند فیلمهای جشنواره را در شهر خودشان ببینند.

در ادامه این مراسم مدیر مدرسه اسلامی هنر نیز گفت: بعد از انقلاب گفتمانی بود که آیا فیلم ساخته شود یا نه؟ جمله حضرت امام(ره) همیشه به یادمان بود که ما با سینما مخالف نیستیم، ما با فحشا مخالفیم. 

**هنر صدای رسایی برای حمایت از دین

نواب اضافه کرد: امروز وضعیت سینما به قدری متفاوت شده که در همایش فقه و هنر، از کلمه سینمای مستحب و سینمای واجب برای اولین بار استفاده شد و دیدیم که چقدر عرصه برای هنر فراهم شده که فهمیدیم هنر صدای رسایی است که از آن برای حمایت و پشتیبانی از دین و تشیع استفاده کنیم.

مدیر مدرسه اسلامی هنر با اشاره به تاریخ 1400 ساله اسلامی گفت: هنر در خدمت تشیع بوده و گره خوردن هنر و تشیع یکی از موارد تحقیقی در مدرسه اسلامی هنر بوده است؛ شاید کمتر دینی باشد که باهنر بدین گونه درآمیخته باشد.

نواب گفت: از هنر سینما در همه ادیان استفاده کردند و نوبت به ما که میرسد میگویند از سینما نمیشود استفاده کرد، در صورتی که باید جدی تر استفاده کنیم و ما هنرمندانی با قلبهای رئوف داریم که علاقمند هستند برای تشیع کار کنند.

گفتنی است، استان قم با دو سالن «ونوس» و «آیه» برای چهارمین سال میزبان تماشاگران علاقه‌مند به فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود؛ علاقمندان میتوانند از دو طریق سایت سینماتیکت و حضوری بلیت های سی و ششمین جشنواره فجر را تهیه نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: