• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6514-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم:

450 سازمان مردم نهاد و خیریه در استان قم در حوزه زنان فعال است

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم گفت: 450 سازمان مردم نهاد و خیریه در استان قم در حوزه زنان فعال است که در زمینه خانواده های کم برخوردار در مناطق محروم به ارائه خدمت می پردازند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، معصومه ظهیری پیش از ظهر امروز در همایش "تحکیم بنیان خانواده و منزلت زن مسلمان" که با حضور ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: امور زنان و خانواده استانداری قم فعالیت های خوبی را در حوزه زنان و آسیب ها دنبال می کند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم افزود: این فعالیت ها در ارتباط با برخی از طرح های معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور دنبال می شود؛ یکی از طرح های مهم حمایت از بانوان آسیب دیده در مسائل اجتماعی است که در این ارتباط برنامه های مهمی پیگیری می شود.

ظهیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر 450 سازمان مردم نهاد و خیریه در استان قم در حوزه زنان فعال است که در زمینه خانواده های کم برخوردار در مناطق محروم به ارائه خدمت می پردازند.

وی بیان کرد: برخی از نهادها مرتبط با بانوان و مراکز علمی و حوزه های علمیه خواهران گام های خوبی در رفع مشکلات و آسیب ها در حوزه زنان برداشته اند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم گفت: نهادهای دولتی و غیر دولتی با هم افزایی و همراهی خوبی مطالبات بانوان را دنبال می کنند.

ظهیری بیان کرد: در آغاز انقلاب مرکز عالی ویژه بانوان نداشتیم اما امروزه در استان قم چند دانشگاه برای بانوان وجود دارد و تعداد دانشجویان استان قم نیز از مرز 80 هزار نفر گذشته است و در بین طلاب نیز 55 هزار فارغ التحصیل در میان بانوان داریم.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد رتبه های خوبی را به دست آوردیم از جمله در ورزش بانوان این موفقیت چشمگیر بوده است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم اظهار داشت: در سالهای گذشته در استان حتی یک ورزشگاه اختصاصی زنان نداشتیم اما با پیگیری های لازم و توسعه زیرساختها، ده روز قبل از مدال آوران آسیایی و جهانی بانوان قم تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: