• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-684-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

با حضور معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده؛

25 طرح در بخش کشاورزی قم به بهره برداری رسید

25 طرح در بخش کشاورزی قم با حضور معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، معصومه ابتکار ظهر امروز در آئین بهره برداری از 25 طرح حوزه کشاورزی در استان قم که در سالن جلسات شهرداری برگزار شد عنوان کرد: دولت گام های مهمی در عرصه ایجاد اشتغال پایدار به ویژه در مناطق روستایی برداشته است.

معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده افزود: بخش کشاورزی از مهمترین نشانه های پویایی نظام اسلامی و مساله ای مهم در توسعه اقتصادی به شمار می رود.

وی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان اقتصادی در حوزه کشاورزی می تواند در اشتغال پایدار موثر باشد.

ابتکار بیان کرد:حضور جوانان کارآمد و نیروی انسانی توانمند و به ویژه بانوان توانمند از ظرفیت های بالنده در کشاورزی و اشتغال پایدار در سطح روستاها می باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم دولت افزایش مشارکت زنان روستایی در فعالیت های اقتصادی است و برنامه‌ریزی‌هایی در این باره اتخاذ شده است.

معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده عنوان کرد: یکی از ارکان تحقق اقتصادی مقاومتی که در طول انقلاب اسلامی تداوم داشته است کشاورزی می باشد.

وی گفت: باید بسترهای لازم جهت استفاده از علوم و فناوری نوین در کشاورزی فراهم گردد به ویژه در شرایط تغییرات اقلیمی و کمبود آب این امر اهمیت بیشتری دارد.

ابتکار بیان کرد: آب ماده ای ارزشمند به ویژه در فعالیت های کشاورزی به شمار می رود و باید به سمت و سوی الگوی صحیح مصرف آب حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در تلاشیم با برنامه های دولت در جهت افزایش نشاط در میان جوانان گام برداریم هرچند عده ای در اوج توفیقات دولت در برنامه های اقتصادی در تلاش برای تزریق روحیه نا امیدی در میان جوانان هستند.

گفتنی است در این آئین از 25 طرح کشاورزی رونمایی شد و 37 کشاورز نمونه نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: