• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7014-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اعضای بدن جوان قمی اهدا شد

اعضای بدن جوان قمی اهدا شد، این هفدهمین اعزام اهداء عضو استان قم در سال جاری بود.

به گزارش ایسنا منطقه قم، ولي‌الله صمدي در این خصوص گفت: مرحوم جواد بیگدلی یک جوان35 ساله قمی بود که متاسفانه بر اثر تومور خوش خیم مغزی دچار مغزی شده و اعضای بدن وی اهدا شد.

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: این جوان به علت تومور خوش خيم مغزي و تشنج، دچار مرگ مغزی شده بود که پس از اعلام مرگ مغزي توسط پزشكان معالج و تایید مرگ مغزی ایشان توسط تیم تایید کننده مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی قم، اعضای بدنش اهدا شد.

صمدی گفت: پس از تایید این مرگ مغزی، چندین جلسه با خانواده آن مرحوم برگزار شد که در نهایت رضایتشان اخذ و آن مرحوم جهت اهدای عضو به بیمارستان شریعتی تهران اعزام شده و ارگان هاي حياتي وی به بيماران نیازمند در لیست  پیوند وزارت بهداشت و درمان، پیوند شد.

کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون، اين بيمار هفدهمين مورد اهدای عضو از استان قم بود که به تهران اعزام شده است.

صمدی با بیان این که امکان برگشت به زندگی دوباره برای بیمار مغزی وجود ندارد، گفت: به دلیل بی اطلاعی خانواده‌ها و با وجود تعداد زیاد بیمار مرگ مغزی در قم متاسفانه این بیماران فوت می‌کنند و به مرحله اهدای عضو و پیوند اعضا نمی‌رسند.

کارشناس مسوول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: کسانی که می‌خواهند جزو اهدا کنندگان عضو باشند می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی www.muq.ac.ir در بخش «ثبت نام از متقاضیان اهدای عضو پس ازمرگ» ثبت نام کرده و کارت ویژه اهدای عضو را دریافت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: