• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9611-5787-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

درآمد بودجه از قشر مرفه و هزینه ها معطوف به طبقات ضعیف باشد

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: سنگینی درآمدهای بودجه باید روی دوش قشر مرفه جامعه باشد، نکند درآمدها برود جایی که روی دوش طبقات ضعیف بیفتد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله مکارم شیرازی امروز در جلسه درس اخلاق ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، عنوان کرد: در آستانه روز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم که ان شاالله همه مردم در راهپیمایی این روز شرکت می کنند و معلوم می شود بعد از حدود 40 سال مردم هنوز علاقه مند به انقلابشان هستند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اغتشاشات اخیر برای دشمن امید کاذب ایجاد کرده است، ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی که نشانه علاقه آنها به انقلاب است، دشمن را مایوس می کند.

وی با تصریح بر اینکه انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها تفاوت واضحی دارد، افزود: انقلاب ها در هرکجا متکی به غرب و یا شرق بوده اند ولی انقلاب اسلامی بدون اتکا به هیچ کدام و با شعار نه شرقی، نه غربی شکل گرفت و در عین حال پیشرفت کرد.

** وحدت و خلوص نیت دو اصل بقای انقلاب اسلامی

این استاد عالی حوزه علمیه اضافه کرد: 8 سال جنگ را بر این ملت تحمیل کردند در حالی که ما در بدترین شرایط بودیم چراکه نظام جامعه در انقلاب ها از هم پاشیده می شود، و دشمن در بهترین شرایط یعنی تمام دنیا از او حمایت می کرد؛ در عین حال 8 سال جنگ را تحمل کردیم و دشمن نتوانست حتی یک وجب از خاک این کشور را بگیرد.

این مفسر قرآن بیان کرد: با بررسی عوامل آن پیروزی ها و عمل به آنها، امروز هم پیروز خواهیم بود؛ یکی از آن عوامل وحدت بود؛ قرآن کریم در آیه ای در خصوص قوم یهود آن زمان می فرماید، قلوب آنها پراکنده بود و این پراکندگی به دلیل بی عقلی شان بود؛ لذا معلوم می شود هرکجا اختلاف بود عقل حاکم نیست.

آیت الله مکارم شیرازی با تصریح بر اینکه اختلاف مایه شکست است، افزود: آدم عاقل سراغ عوامل شکست نمی رود؛ یکی از عوامل وحدت است اما هنوز عده ای از مسائل انتخابات صحبت می کنند و به دنبال انتقام گیری هستند؛ امروز که دشمن دارد متحد می شود و آمریکایی ها اروپایی ها را بر علیه ما متحد می کنند؛ جناح ها باید دست به دست هم دهند؛ انتقادات هم دوستانه و با ارائه راه کار باشد.

این مرجع تقلید دومین عامل را خلوص نیت عنوان کرد و گفت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی همه به هم محبت داشتند و به یاری هم می آمدند؛ آن خلوص نیت و وحدت اگر امروز هم حاکم شود، ان شاالله انقلاب اسلامی تا ظهور ولی عصر(عج) می ماند.

وی در بخش دیگر به مسئله بودجه اشاره کرد و اظهار داشت: بودجه درامدهایی دارد و هزینه هایی؛ درآمدها اینست که دولت از کجا می آورد و هزینه اینکه در کجا هزینه می کند؛ سنگینی درآمدها باید روی دوش قشر مرفه جامعه باشد، نکند درآمدها برود جایی که روی دوش طبقات ضعیف بیفتد.

این استاد عالی حوزه علمیه افزود: از سوی دیگر هزینه ها باید برای قشر ضعیف باشد و کمک به این طبقات شود؛ مبادا فرمولی در بودجه ریخته شود که اغنیا غنی تر شوند؛ بودجه صحیح آنست که درآمد از قشر غنی و هزینه برای قشر ضعیف باشد، امیدواریم این دو اصل بر بودجه حاکم باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: