• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-384-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

55 درصد اقتصاد استان قم در حوزه گردشگری و خدمات است

استاندار قم گفت: 55 درصد اقتصاد استان قم در حوزه گردشگری و خدمات است و در این زمینه ظرفیت های اقتصادی خوبی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان قم در استانداری با اشاره به اهمیت رفع موانع اشتغال عنوان کرد: استان قم سالانه پذیرای 20 میلیون نفر زائر می باشد و در حال حاضر نیز 55 درصد اقتصاد استان قم در حوزه گردشگری و خدمات است و در این زمینه ظرفیت های اقتصادی خوبی وجود دارد.

استاندار قم افزود: با توجه به این پتانسیل با کمترین سرمایه گذاری می‌توانیم ظرفیت‌های اقتصادی استان را در این حوزه ها فعال سازیم و زمینه ساز توسعه شویم.

وی اظهار داشت: مهم ترین رویکرد و سیاست اقتصادی دولت از بین بردن فقر مطلق در کشور است و در این راستا برنامه های راهبردی زیادی پیرامون اشتغال ارائه شده است.

صادقی خاطرنشان کرد: باید اشتغال زایی و دوام اشتغال با قدرت و منطق حفظ شود تا در کاهش آسیب ها به موفقیت بیشتری دست یابیم.

وی با بیان اینکه اشتغال روستایی اهمیت زیادی دارد و باید طرح هایی که موجب رونق اقتصاد روستایی می شود به خوبی دنبال شود، عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته روند پرداخت تسهیلات در جهت رونق تولید و اشتغال، جهشی خوبی در ماه‌های اخیر داشته است.

وی ادامه داد: حمایت از تولیدات و محصولات روستایی در دستور کار مسئولان قرار دارد؛ قم جمعیت روستایی کمتری نسبت به استان های دیگر دارد که امیدواریم حمایت های لازم راهگشای تشویق اهالی روستاها در تولید باشد و از مهاجرت کاسته شود و شاهد مهاجرت های معکوس به سمت روستاها باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: