• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1814-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

برگزاری آئین بزرگداشت روز وکیل و جشن استقلال كانون وكلای دادگستری ایران در قم

رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم گفت: همزمان با 7 اسفند روز وکیل، آئین بزرگداشت روز وکیل و جشن استقلال كانون وكلای دادگستری ایران در قم برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابراهیم جلالیان در نشست خبری با اشاره به سالروز استقلال کانون های وکلای دادگستری عنوان کرد: رسالت قوه قضاییه امر قضاوت و رسالت وکلا دفاع از موکل می باشد، از این رو فعالیت این دو باید به طور مستقلی دنبال شود.


رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم افزود: امسال شصد و پنجمین سالگرد استقلال کانون وکلا را پاس می داریم، از این رو همزمان با روز وکیل، آئین بزرگداشت روز وکیل و جشن استقلال كانون وكلای دادگستری ایران در قم برگزار می شود.


وی بیان کرد: این آئین دوشنبه 7 اسفند با حضور وكلای دادگستری و مسئولين و با سخنرانی دكتر پورمختار عضو كميسيون حقوقی و قضايی مجلس شورای اسلامی در ساعت 16 در مركز همايش های بين المللی شهرداری قم برگزار خواهد شد.


جلالیان اظهار داشت: همچنین در این مراسم آئین تحلیف24 نفر از کار آموزانی که در آزمون اختبار دی ماه 96 پذیرفته شده اند نیز برگزار می شود.


وی تصریح کرد: استقلال کانون وکلا مساله ای مهم در دفاع از دعاوی و حفظ حقوق شهروندی و آزادی شهروندان در دفاع از حق خویش است.


رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر 600 نفر وکیل و کارآموز عضو کانون وکلا دادگستری استان قم هستند و به ارائه خدمت در رابطه با مسائل حقوقی می پردازند.


جلالیان افزود: این وکلا همچنین در تمام ایام هفته در کانون در بخش مشاوره حقوقی فعالیت دارند و حتی در مواردی طبق توان مالی خدمات به صورت رایگان ارائه می شود.


وی عنوان کرد: کانون وکلای دادگستری استان قم تعامل خوبی با دادگاه خانواده، دادگاه اطفال، سازمان زندان ها و سازمان بهزیستی دارد و از طریق انعقاد قرارداد، خدمات حقوقی و قضائی ارائه می نماید.


رئیس کانون وکلای دادگستری استان قم یادآور شد: متاسفانه هنوز درتقویم های رسمی روزی به نام وکیل نداریم و امیدواریم رئیس جمهور چنین روزی را وارد تقویم کند.


محسن زاهد نیا عضو هیئت رئیسه کانون وکلای دادگستری استان قم نیز در این نشست با انتقاد از تشکیل موسسات حقوقی در قالب شرکت های تجاری عنوان کرد: در جهت ساماندهی این وضعیت جلساتی را با دادستان و مراجع قضائی داشته ایم و امیدواریم هر چه زودتر بدان ترتیب اثر داده شود.


وی ادامه داد: موسساتی که در آن اعضای وکیل حضور ندارند به هیچ عنوان مورد تائید کانون وکلا دادگستری نیستند.


در این نشست ابراهیم دلشاد عضو هیات مدیره کانون وکلا نیز بیان کرد: عدم شناخت قانون توسط مردم یکی از عوامل مهم در تشکیل پرونده های قضائی است و باید فرهنگ سازی به نوعی صورت گیرد که قبل از انجام هر طرح و معامله ای مردم از طریق وکیل با ابعاد قانونی آشنا باشند تا دچار مشکلات حقوقی نشوند.


وی تاکید کرد: وکلا با یک سری منشور اخلاقی و علمی به خدمت می پردازند و عدم توجه به این مسائل موجب انجام برخی از تخلفات میگردد که قابلیت پیگیری توسط مردم از طریق قانون را دارد.


دلشاد در پایان متذکر شد: تشکیل موسسات حقوقی توسط افرادی که دارای پروانه وکالت نیستند برخلاف قانون 55 است و هر گونه تظاهر به وکالت جرم تلقی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: