• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2914-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شهردار قم خبرداد:

برنامه‌ریزی در راستای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی


سقائیان‌نژاد بابیان اینکه در راستای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی فعالیت‌های مختلفی در سطح شهر قم انجام شده است، عنوان کرد: برنامه‌های جامع مختلفی در حوزه‌های متفاوت تدوین شده است تا بتوانیم برخی از مشکلات کنونی جامعه در حوزه آسیب‌های اجتماعی را رفع کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، مرتضی سقائیان‌نژاد امروز در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن محراب برگزار شد، بابیان اینکه در فعالیت‌های فرهنگی همه ارگان‌ها باید حامی باشند، عنوان کرد: ستاد تلاش خود را به شیوه مطلوب دنبال و شهرداری نیز فعالیت‌های مختلف را در حوزه پشتیبانی این ستاد پیگیری کرده است.

وی با تأکید بر اینکه تقویت فرهنگ شهروندی در شهر مقدس قم به‌صورت ویژه موردتوجه قرارگرفته است، اضافه کرد: تبلیغات محیطی شهر در ایام و مناسبت‌های مختلف به شیوه مطلوب دنبال شده است و نمازخانه‌های بوستان‌های سطح شهر را به امکانات موردنیاز تجهیز کرده‌ایم.

شهردار قم از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با سپاه و آموزش‌وپرورش در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر مطرح کرد: مباحث اصلی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در 19 دی و دیدار با مردم آذربایجان در تبلیغات محیط شهری منعکس شده است.

وی با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر در شاخصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تعاریف مختلفی دارد، گفت: نمایشگاه‌های «شهر خوب، شهروند خوب» که به دنبال ارائه تعاریفی از شاخص‌های فرهنگ شهروندی بوده است توانسته نتایج بسیار مطلوبی را به دنبال داشته باشند.

سقائیان‌نژاد بابیان اینکه در راستای جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی فعالیت‌های مختلفی در سطح شهر قم انجام شده است، عنوان کرد: برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های متفاوت تدوین شده است تا بتوانیم برخی از مشکلات کنونی جامعه در حوزه آسیب‌های اجتماعی را رفع کنیم.

وی از اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در منازل شهدا یادکرد و ادامه داد: شهرداری به دنبال درست کردن فرهنگ‌سرا نیست بلکه برای حمایت از مجموعه‌های فرهنگی وارد میدان شده است و بدون پرداختن به سخت‌افزارها به دنبال حمایت از نیروهای فعال و استعدادهای فرهنگی است.

شهردار قم خاطرنشان کرد: اکنون با مشارکت آموزش‌وپرورش گروه‌های مختلفی را برای مدیریت پسماند تشکیل داده و تاکنون بیش از 110 هزار نفر از دانش‌آموزان در این عرصه سهیم شده‌اند چراکه آموزش فرهنگ شهروندی باید از دوران نوجوانی دنبال شود.

وی بابیان اینکه تعاملات مطلوبی میان آموزش‌وپرورش و شهرداری وجود دارد، مطرح کرد: بخشی از بودجه فرهنگی شهرداری قم برای حمایت از مساجد و رفع مشکلات آن‌ها در نظر گرفته‌شده است و شهرداری نیز آمادگی خود را برای افزایش زیرساخت فرهنگی و توسعه فضای سبز مساجد اعلام می‌کند.

پخش یکپارچه نوای اذان در نقاط مختلف قم در سال آینده

ابراهیم معتمدی نیز در این نشست با اشاره به اینکه شهرداری از ظرفیت‌های مختلف خود برای تحقق اهداف مورد نظر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم استفاده می‌کند، اظهار کرد: برای استفاده از بسترهای تبلیغاتی شهر در مناسبت‌های مختلف برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

وی از کمیته فرهنگ شهروندی در شهرداری قم یادکرد و افزود: مباحث مختلف از جمله اخلاق در این کمیته مورد توجه قرار گرفته است و ورود این کمیته به موضوعات مختلف از جمله صله‌رحم، حیا و ادب در سطح شهر از 15 اسفندماه به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

قائم مقام شهردار قم با بیان اینکه برنامه‌های فرهنگی کمیته فرهنگ شهروندی شهرداری قم در 300 مدرسه مختلف دنبال می‌شود، مطرح کرد: اجرای نمایش‌های خیابانی با محوریت موضوعات فرهنگی مرتبط با فرهنگ شهروندی از جمله اقدامات برنامه‌ریزی شده است.

وی یادآور شد: اکنون ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر باید در آستانه عید نوروز شهر را برای حضور زائران آماده کند و شهرداری نیز آمادگی دارد تا در این راستا مشارکت لازم را با این ستاد داشته باشد.

معتمدی با اشاره به اینکه در سال گذشته اقدامات مطلوبی از جمله برپایی نمازهای جماعت در بوستان‌های شهر قم انجام شده است، گفت: امیدواریم امسال این برنامه در بوستان‌های مختلف توسعه یابد.

وی با بیان اینکه تاکنون 35 نقطه از شهر قم را زیر پوشش دستگاه‌های پخش‌کننده صوت اذان قرار داده‌ایم، عنوان کرد: در سال آینده در هر نقطه‌ای از شهر نوای اذان شنیده خواهد شد، تحقق این امر یکی از دغدغه‌های مراجع تقلید بوده است.

معتمدی از نصب 100 تلویزیون شهری در راستای تبلیغات محیطی شهر مقدس قم یاد کرد و گفت: در شهرداری قم ردیف بودجه ای را به فعالیت مراکز فرهنگی اختصاص داده‌ایم که می‌توانیم از مراکز فرهنگی فعال در حوزه امربه‌معروف نیز با استفاده از این ردیف حمایت کنیم.

قائم مقام شهردار قم به فعالیت کمیته کمک به مراکز فرهنگی طی چهار ماه اخیر اشاره کرد و ادامه داد: برای حمایت از هیئت‌های مذهبی و نهادهای مردمی نیز گام‌های مطلوبی برداشته شده که از جمله این اقدامات ایجاد 34 سرویس بهداشتی و ایزوگام کردن پشت‌بام 53 مسجد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: