• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1184-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

بهره برداری از 350 پروژه عمرانی در استان قم در سال جاری


استاندار قم گفت: در سال جاری 350 پروژه عمرانی با اعتبار 943 میلیارد تومان در ایام دهه فجر و هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با تاکید بر اجرای مصوبات در تحقق اقتصادی عنوان کرد: در جهت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد.

استاندار قم افزود: در این مسیر لازم است سیاست ها به طور مستمر پیگیری شود تا بتوان شرایط فعلی را در تولید و اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی متحول کرد چرا که هیچ یک از سیاست ها موقتی و زودگذر نیست.

وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت های مهم در اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه گذاران در اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زایی و خدماتی است.

صادقی بیان کرد: در راستای جذب سرمایه گذاران در پیشبرد اهداف اقتصادی همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید وارد میدان شوند.

وی اظهار داشت: در حوزه اقتصاد و شناسایی ظرفیت ها نیاز به نگاه کارشناسی و برنامه ریزی دقیق داریم تا مشکلات فعلی رفع گردد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی در قم، معدن است که دو درصد از ظرفیت معادن در سطح کشور در قم قرار دارد.

وی گفت: با توجه به مشکلات مدیریتی و قانونی در بهره برداری از ذخایر معدنی و همچنین مطالبات فعالان اقتصادی در همراهی منابع طبیعی انتظار می رود با پیگیری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مشکلات رفع گردد.

صادقی عنوان کرد: همچنین توسعه شرکت های دانش بنیان از دیگر پتانسیل های اقتصادی و راهبردی است و دستگاههای اجرایی اهتمام ویژه ای در این امر داشته باشند.

وی اظهار داشت: بازرسی از واحدهای تولیدی نیز بر اساس تجربیات کافی و با حداقل نیروی انسانی انجام گیرد تا به خروجی مطلوب تری در تحقق اهداف دست یابیم.

استاندار قم بیان کرد: استان قم دارای بیش از 50 درصد ظرفیت گردشگری و خدماتی است در این زمینه نیز با جذب سرمایه گذار و رفع موانع می توان به اقتصاد مقاومتی مطلوبی دست یافت.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری 350 پروژه عمرانی با اعتبار 943 میلیارد تومان همزمان در هفته دولت و دهه فجر در استان قم به بهره برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: