• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-6387-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فردا؛

دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه‌های علمیه خواهران کشور برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور گفت: دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران با رویکرد سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی در قم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام رضا اسکندری امروز در نشست خبری با اعلام این خبر عنوان کرد: استقبال از دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران از نظر کیفی و کمی در سال جاری قابل توجه بود.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران افزود: این جشنواره 5 شنبه 17 اسفند ماه با رویکرد سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی و با هدف تجلیل از برگزیدگان نهایی جشنواره و همچنین قدردانی از مدیران و معاونان فرهنگی مدارس برتر در اجرای طرح زمزمه قرآنی و طرح نهضت قرآنی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره از ساعت 8 الی 12 در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار می گردد و خواهرانی که در مرحله کشوری مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم و مرحله نهایی مسابقات  تفسیر و نهج البلاغه شرکت کردند حضور می یابند.

حجت الاسلام اسکندری اظهار داشت: فراخوان جشنواره از ابتدای سال 96 و در ایام بهار اعلام شد و در مجموع 11 هزار و 549 نفر در جشنواره شرکت کردند که از این میان پس از داوری و بررسی های لازم 90 نفر در رشته های مختلف مورد تجلیل قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه آئین اختتامیه جشنواره با پیام آیت الله سبحانی آغاز می شود، بیان کرد: در این جشنواره از حضور آیت الله بهجت پور مدیر مرکز مدیریت خواهران کشور و از صاحب نظران و مفسران و مبتکر سبک جدیدی از تفسیر و حجت السلام قرائتی بهره می گیریم.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران عنوان کرد: برای مهمانان ویژه مراسمی میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) نیز در نظر گرفته ایم که با برنامه های قرآنی همراه می باشد.

وی در مورد مقالات و آثار رسیده توضیح داد: برای اولین بار ترجمه مقالات با موضوعات قرآنی را در فراخوان اعلام کردیم که تا حدودی مورد استقبال قرار گرفت در این راستا علاوه بر اینکه بحث محتوایی مورد تاکید بود خوشبختانه در ارسال مقالات نیز 40 درصد رشد داشته ایم.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به توان علمی بانوان طلبه خاطرنشان کرد: در بخش شعر و داستان و قطعه‌های ادبی رشد خوبی داشته ایم به طوری که در سال گذشته 185 اثر دریافت شد و امسال 278 اثر داشته ایم که 90 درصد رشد را نشان می دهد.

وی گفت: در تفسیر ترتیبی نیز سال گذشته 806 نفر شرکت کننده داشتیم که امسال 1 هزار و 297 نفر با 60 درصد رشد در جشنواره شرکت داشتند.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران عنوان کرد: در تفسیر موضوعی نیز سال 95 تعداد 385 نفر حضور یافتند و امسال با رشد 15 درصدی این رقم به 747 نفر رسید.

وی تصریح کرد: در تفسیر موضوعی اخلاق نیز رشد قابل توجهی داشته ایم در مجموع در بعد محتوا و مقالات و کتاب رشد چشمگیری داشته ایم.

حجت الاسلام اسکندری ادامه داد: در بخش قرائت و روخوانی و تجوید سال گذشته 5200 نفر شرکت کردند و امسال 5480 نفر حضور یافتند که 12 درصد رشد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: در حفظ ده جزء قرآن سال قبل 341 نفر و امسال 371 نفر و در حفظ ترتیبی قرآن 20 جزء سال قبل 153 نفر و امسال 86 نفر بوده اند البته طبق قوانین جشنواره افرادی که سال گذشته رتبه آورده اند نمی توانند امسال در جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: در حفظ 30 جزء قرآن 172 نفر سال قبل شرکت داشتند که امسال به 42 نفر رسیده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به بعد محتوایی جشنواره خاطرنشان کرد: در تدوین کتاب در سال گذشته 11 عنوان به دبیرخانه ارسال شد که امسال این تعداد به 31 مورد کتاب و رشد 270 درصدی رسید.

حجت الاسلام اسکندری تصریح کرد: انس با قرآن کریم یکی از اهداف مهم جشنواره است ما برآنیم با برنامه ریزی های منسجم برای همه آحاد جامعه برنامه ریزی قرآنی به ویژه در زمینه حفظ قرآن کریم داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: