• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6814-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نشست هم‌اندیشی ارزیابی شیوه‌های ایجاد اشتغال برای معلولان برگزار شد


نشست هم اندیشی ارزیابی شیوه های ایجاد اشتغال برای معلولان امروز باحضور کارشناسان دارای معلولیت از شهرهای شیراز و قم در دفتر فرهنگ معلولین قم برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمدرضا لاری پور در این نشست با تاکید براینکه توجه به نقاط قوت انسان باید مدنظر قرار گیرد نه نقاط ضعف، عنوان کرد: هرانسانی به طور طبیعی نقاط ضعفی دارد که شاید در ظاهر نمایان نباشد، در معلولین این نقاط ضعف در وضعیت جسمانی آنان آشکاراست.

وی افزود: معلولین نباید نقاط ضعف خود را همچون موانعی بر سر راه پیشرفت خود ببیند بلکه باید توجه را روی نقاط قوت خود متمرکز کرده و از آن در راستای ایجاد شغل استفاده کنند.

در ادامه این جلسه که کارشناسان دارای معلولیت شهر شیراز نیز حضور داشتند، هرکدام به ارائه گزارشاتی در زمینه  ایجاد شغل برای معلولین پرداختند.

رضا باقری با تاکید بر اینکه نابینایان به دلیل محدودیت بینایی خود تمرکز ویژه‌ای بر قوه ی شنوایی خود دارند اظهار داشت: ما می توانیم از همین ظرفیت نابینایان در راستای ایجاد شغل استفاده کنیم.

کارشناس فناوری و اشتغال مدرن معلولان شیراز در ادامه خاطر نشان کرد: نابینایان زیادی هم اکنون در زمینه ویرایش صدا فعالیت داشته وازاین طریق درآمد زایی می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: