• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-7587-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

بانوان خبرنگار در عرصه خبر، با دشواری‌های بیشتری مواجه هستند

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: بانوان خبرنگار در عرصه خبر و رسانه و اطلاع رسانی به مراتب با دشواری های بیشتری مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید موسی حسینی کاشانی در آئین تجلیل از "بانوان خبرنگار عضو خانه مطبوعات" در قم که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد، عنوان کرد: فاطمه زهرا(س) نه تنها الگوی زنان مسلمان و آزاده جهان است بلکه در انسانیت و اخلاق، الگوی بشریت می باشد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: بسیاری از بانوان با پیروی از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) در امور فردی و اجتماعی موفق هستند و در حفظ و صیانت از خانواده و تربیت فرزندان نیز گام برمی دارند.

وی تصریح کرد: یکی از اقشاری که تلاش بی وقفه‌ و شایسته تقدیری دارند بانوان خبرنگاری هستند که با وجود سختی های زیاد و شرایط سخت به فعالیت می پردازند و در بسیاری از زمینه ها نیز موفق هستند.

حسینی کاشانی بیان کرد: اگر چه بانوان خبرنگار در عرصه خبر و رسانه و اطلاع رسانی به مراتب با دشواری های بیشتری مواجه هستند اما ثابت کرده اند که دشواری ها و مشقات این شغل آن ها را به عقب نشینی از رسالت سنگین شان وانداشته است.

وی خاطرنشان کرد: بانوان خبرنگار باید جایگاه واقعی خود را تثبیت کنند و با حفظ همان ارزشهای اخلاقی و معنوی در جهت روشنگری در جامعه و گام نهادن در مسیر رفع آسیب ها و غدغه های اجتماعی گام بردارند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم یادآور شد:همه خبرنگاران وظیفه دارند مطالبه گری و روشنگری و حقیقت طلبی را فراروی فعالیت های خود قرار دهند.

وی بیان کرد: نشست های خبری نباید جایی برای صحبت های یک طرفه مسئولان گردد بلکه بهترین فرصت برای مطالبه گری و پرسش سوال از سوی خبرنگاران است.

حسینی کاشانی یادآور شد: یکی از ظرفیت های مهم در رقابت های سالم رسانه ای برگزاری جشنواره مطبوعات و خبر است و در آن پارامترها و شاخص هایی در نظر گرفته می شود که می توان به رشد و اعتلای خبری رسید.

وی گفت: رتبه بندی مجموعه خانواده رسانه نیز یکی از رویکردهای مهم در ارتقای جایگاه خبرنگاران است اگر طبق توان و ظرفیت های خبرنگاران بتوان به رتبه بندی طبق موفقیت ها پرداخت جایگاه خبرنگاران نیز رشد می کند.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم تصریح کرد: قدرت اصحاب رسانه در جامعه را نباید فراموش کرد اگر خبرنگاران به شغل و رسالت خود بها بدهند جایگاه واقعی شان تثبیت می شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه عرصه فرهنگ مظلوم است و گاهی بودجه ها در ردیف نهایی به فعالیت های فرهنگی تعلق می گیرد در حالی که اگر فرهنگ حل شود بسیاری از دغدغه ها از میان می رود.

حسینی کاشانی اظهار داشت: در فضای مجازی و فعالیت گسترده شبکه های اجتماعی، خبرهای صحیح و دقیق و حقیقت همچنان جایگاه خود را دارند.

وی گفت: اگر به خبرنگاری فقط به عنوان شغل نگاه شود آن گاه ممکن است خبرنگار به جای مطالبه گری به سمت تملق از مسئولان و نادیده گرفتن مطالبات جامعه و در نظر گرفتن منافع خود پیش رود در حالی که خبرنگار موفق هیچ گاه رسالت واقعی خود را به هیچ بهایی فراموش نمی کند.

گفتنی است، در این مراسم از جمعی از بانوان خبرنگار و پیشکسوت در قم به مناسبت روز زن تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: