• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2386-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

نیروی انباشته‌ی تجارب بازنشستگان مورد استفاده بهینه قرار گیرد


رئیس بنیاد نخبگان قم با بیان اینکه نیروی انباشته‌ی تجارب بازنشستگان باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد و هرز نرود، گفت: می توان در ادارات با تشکیل اتاق فکرهایی با حضور این نیروهای با تجربه در کنار نخبگان جوان، این پتانسیل را فعال کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر محمد محمدرضایی عصر امروز در دومین گردهمایی نخبگان و فارغ التحصیلان دبیرستان حکیم نظامی و امام صادق(ع) قم، باتاکید براینکه باید ازتوانمندی ها و تجارب بازنشته‌گان در راستای ارتقای سطح علمی کشور بهره گرفت، اظهار کرد: در مجلس نیز باید اتاق فکری از نخبگان و افراد با تجربه وجود داشته باشد .

رییس بنیاد نخبگان استان قم عنوان کرد: این بنیاد بذیرای حضور افراد باتجربه در همه‌ی زمینه‌هاست و با رایزنی‌هایی که با استانداری قم انجام شده است از ظرفیت علمی و تجربه این افراد در ادارات استان استفاده می‌گردد.

محمدرضایی گفت: نیروی انباشته‌ی تجارب باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد و هرز نرود، می توان در ادارات با تشکیل اتاق فکرهایی با حضور این نیروهای با تجربه در کنار نخبگان جوان، این پتانسیل را فعال کرد. 

وی در ادامه با بیان اینکه  400 نخبه تحت پوشش بنیاد نخبگان استان قم هستند، اظهار داشت: در سال گذشته، در جشنواره ی ابتکارات و اختراعات که با حضور 300 نخبه از 6 استان  درقم برگزار شد، 48 نفر به عنوان نخبه اختراعات خود را به ثبت رساندند که از این میان 8 نفر از استان قم بودند.

محمدرضایی اظهار داشت: حدود54هزار دانشجو تحت پوشش طرح شهاب بنیاد هستند، همچنین برنامه هایی شامل کارگاه‌ها، آموزش، پژوهش و مشاوره در راستای تقویت حس خودباوری برای دانش آموزان دبیرستانی در حال اجرا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: