• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2486-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی در قم به بهره‌برداری رسید

آئین بهره‌برداری از سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی در قم با حضور امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسین مرادی رئیس سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی در آئین بهره‌برداری از این پروژه در قم که با همت خیر، احداث شده است، عنوان کرد: این مجموعه در1 هزار و 600 متر زیربنا و 6 طبقه و سرمایه گذاری 5 میلیارد تومان از سوی خیر ساخته شده است.

رئیس سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی افزود: احداث سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی یک سال و نیم به طول انجامید و مجهز به درمانگاه، اتاق معاینه، داروخانه، پارکینگ و 3 طبقه‌ی آموزشی می باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به بروز بیماری‌های مزمن، سازمان بهداشت جهانی از 30 سال قبل احیای علمی طب‌های بومی را در همه دنیا سیاست گذاری کرد.

مرادی بیان کرد: همچنین اقبال عمومی به طب بومی در جهان افزایش یافت، به ویژه در ایران طب سنتی و بومی از اهمیت زیادی برخوردار شد و در 20 سال اخیر مردم به طب ایرانی گرایش پیدا کردند.

رئیس سلامتکده و دانشکده طب ایرانی گفت: در سال 91 مجوز دانشکده از دانشگاه علوم پزشکی قم دریافت شد و با برگزاری آزمون اساتید برجسته ای را جذب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌ها در سال 92 بیش از 60 درصد از مردم قم به طب ایرانی علاقه نشان می دادند و این نیاز گسترده موجب شد تا در جهت راه اندازی مجموعه‌ای آموزشی گام برداریم.

وی افزود: دانشکده در سال 91 با 4 اتاق فعالیت خود را آغاز کرد و امروز دارای فاخر ترین فضاهای آموزشی در کشور هستیم.

مرادی عنوان کرد: اصلاح سبک زندگی بهداشتی و پیشگیری از بیمار ی‌ها موثرترین راه در جهت ارتقای سطح سلامت است.

وی با بیان اینکه باید به حضور خیرین در ساخت طرح های بهداشتی و درمانی توجه کرد، گفت: متاسفانه هنوز خیرین در ساخت فضاهای آموزشی، درمانی و بهداشتی با مشکلاتی مواجه‌اند؛ برای احداث این پروژه شهرداری مبلغ 1 میلیارد تومان عوارض از فرد خیر مطالبه کرد و با بروکراسی های زیادی مواجه ساخت.

لازم به ذکر است این فرد خیر علاوه بر این پروژه، در ساخت هنرستان کریمی و خرید دستگاهها و تجهیزات پزشکی و دیالیز بیمارستان های شهید بهشتی و نکوئی و ...حضوری فعال داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: