• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2586-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مردم در تشخیص صحیح طب سنتی و ایرانی بلاتکلیف هستند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مردم در تشخیص صحیح طب سنتی و ایرانی بلاتکلیف هستند و باید در این‌باره شفاف سازی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی فراهانی در آئین بهره برداری از سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی قم با قدردانی از حاج محمد کریمی ثابت خیر این پروژه عنوان کرد: مردم قم نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی و بیرون راندن طاغوت از کشور داشته‌اند و باید خدمات شایسته ای به آن ها ارائه شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: حوزه سلامت اهمیت زیادی دارد و در این زمینه طرح تحول نظام سلامت کار خوبی بود اما لازم است برای ساماندهی آن برنامه‌ریزی اتخاذ شود.

وی اظهار داشت: این طرح نباید همچون چاهی باشد که هر چه پول در آن بریزیم باز هم خلاء هایی وجود داشته باشد بلکه باید با اقداماتی برای اجرای مناسب طرح قدم برداریم.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: در احداث مراکز درمانی، طرح هایی آغاز شده که انتظار می رود زودتر به بهره برداری برسد.

وی بیان کرد: در اجرای هر پروژه‌ای جذب اعتبارات به میزان چند میلیارد تومان کار دشواری است اما افراد خیر مبالغ هنگفتی را بی هیچ منتی صرف ساخت مراکز آموزشی و درمانی می کنند و باید در این باره شهرداری و شورای شهر همراهی لازم را داشته باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی شهر قم در ادامه افزود: متاسفانه مردم در تشخیص صحیح در طب سنتی و ایرانی بلاتکلیف هستند و باید در این باره شفاف سازی شود.

وی عنوان کرد: ما در مجلس پیگیر مسائل هستیم اما تکلیف مردم در خصوص طب سنتی و طب اسلامی مشخص گردد اگر مردم به سمت هر طب سنتی فاقد مجوز بروند کوتاهی از مدیران بوده است.

امیرآبادی فراهانی عنوان کرد: جذابیت طب سنتی گاهی موجب سوء استفاده می شود از این رو شکایت و دادگاهی کردن به تنهایی کافی نیست.

وی بیان کرد: از طرفی مردم سخنان مطرح شده توسط مسئولان در خصوص طب سنتی را باور نمی کنند و تصور می کنند طب سنتی از طب نوین ارزشمند تر است در این ارتباط اگر لازم باشد قانونی تدوین گردد آمادگی لازم در مجلس وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: