• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2686-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

با شیادان و اقدام خودسرانه آن‌ها در طب سنتی و ایرانی برخورد قضایی شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: باید با شیادان و اقدام خودسرانه آن ها در طب سنتی و ایرانی برخورد قضایی و قانونی شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ابوالفضل ایرانی خواه امروز در آئین بهره برداری از سلامت‌کده و دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: یکی از اهداف مهم در برگزاری این آئین، تبیین جایگاه خیرین در ساخت پروژه های درمانی و بهداشتی و آموزشی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: افراد خیر 90 سال قبل تاکنون نقش مهم و برجسته ای در حوزه سلامت قم داشته اند و در چند سال گذشته نیز در طرح تحول سلامت در دولت فعالیت های چشمگیری نشان داده اند.

وی تصریح کرد: همه نهادها در عرصه سلامت نقش دارند، احداث دانشکده و سلامتکده طب ایرانی در استان قم نمادی از مشارکت اجتماعی و فعالیت خیر خواهانه در سلامت جامعه است.

ایرانی خواه بیان کرد: متولی سلامت و درمان در جامعه، وزارت بهداشت است و جایگاه طب سنتی نیز توسط وزارت خانه تبیین می شود تردیدی وجود ندارد نگاه جهانی و ملی و دینی به سمت طب سنتی می باشد اما در جهت حفظ سلامت جامعه باید طب سنتی به درستی پیگیری شود.

وی اظهار داشت: باید با شیادان و اقدام خودسرانه آن ها در طب سنتی و ایرانی برخورد قضایی و قانونی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: برخی از افراد سودجوء و شیاد با اقدام خودسرانه در درمان بیماران به نام طب اسلامی به سلامت جامعه لطمه می زنند.

وی گفت: مواضع وزارت بهداشت در مورد افرادی که با تخصص در طب ایرانی و اسلامی فعالیت دارند مشخص است اما با افراد سودجو برخورد می شود.

ایرانی خواه یادآور شد: عقل و قانون اجازه رفتارهای خودسرانه و ساخت عناوین ساختگی را نمی دهد و نباید به نام مقدسات دینی و به شکل موهن طب اسلامی را زیر سوال برد.

وی خاطرنشان کرد: روش ها و سبک های غلط در طب اسلامی و ایرانی صحیح نیست و سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: راه اندازی دانشکده و سلامتکده طب ایرانی موجب می شود جایگاه واقعی طب سنتی مستحکم گردد به ویژه در زمانی که طب نوین پاسخگوی نیاز ها نباشد.

وی تاکید کرد: طب اسلامی و ایرانی و سنتی و بومی نیاز به پژوهش و تحقیق دارد تا به درستی بتوان از طرفیت های این طب استفاده کرد.

ایرانی خواه اظهار داشت: طب سنتی از چند سال قبل در دانشکده طب سنتی قم به صورت آکادمیک مورد ارزیابی قرار گرفت و آموزش های تخصصی ارائه گردید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: