• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2786-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

17 دانشگاه علوم پزشکی کشور به تربیت متخصصین طب ایرانی می‌پردازد

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت گفت: تخصص در طب سنتی و ایرانی اهمیت زیادی دارد تا جایی که 17 دانشگاه علوم پزشکی کشور به تربیت متخصصین طب ایرانی می پردازد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود خدادوست امروز در آئین بهره برداری از سلامتکده و دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: افتتاح این مرکز می‌تواند جلوی برخی از سوءاستفاده‌ها و یا افراط در طب سنتی را بگیرد.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت سلامت افزود: مهم ترین شعار طب سنتی و ایرانی اصلاح سبک و شیوه زندگی است.

وی تصریح کرد: در چند سال گذشته توجه ویژه‌ای به سلامت در طب ایرانی و سنتی شده است به ویژه اینکه طب نوین و سنتی مکمل یکدیگر می باشند.

خدادوست بیان کرد: خوشبختانه شاهد حضور خیرین در عرصه طب سنتی می باشیم که واقعا شایسته تقدیر است در بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز طب سنتی مورد توجه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این میان با توجه به جایگاه مهم طب سنتی نباید اجازه سوء استفاده شیادان از سلامت جامعه را داد بلکه با نظارت‌های کامل باید مانع از این امر شد.

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه متعهد شد تا خدمات طب ایرانی را در نظام درمان ادغام نماید.

وی گفت: طب ایرانی در سطح جهان شناخته شده و زبانزد است و باید با توسعه ظرفیت های آکادمیک و علمی به نیاز مردم در درمان پاسخ داد.

خدادوست عنوان کرد: تخصص در طب سنتی و ایرانی اهمیت زیادی دارد تا جایی که 17 دانشگاه علوم پزشکی کشور به تربیت متخصصین طب ایرانی می پردازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: