• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-2986-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

زیرساخت‌های پارک علم و فناوری متناسب با شان قم نیست

استاندار قم با اشاره به رشد فزاینده و توسعه فناوری در استان گفت: متاسفانه زیرساخت های موجود پارک با نیازهای فناوران استان سازگاری ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، سید مهدی صادقی در نشست صمیمی با فناوران پارک علم و فناوری استان قم با ابراز رضایت از توسعه فناوری و رشد چشمگیر فناوران استان عنوان کرد: مکان کنونی پارک در شان کسانی نیست که در خدمت اقتصاد دانش بنیان و پیشرو اقتصاد مقاومتی هستند.

وی  با تاکید براینکه علت اصلی برطرف نشدن مشکلات استان به نوع نگرش‌ها و رویکردهاست گفت: حمایت از نوآوران و فناوران نیاز به نگاه و برنامه ریزی ملی و فرابخشی دارد.

صادقی بر حمایت از پارک علم و فناوری استان قم تاکید کرد و افزود: لازم است به دستاوردها و نیازهای پارک نگاه کلان و مهم داشته باشیم.

**مشکلات پارک برطرف خواهد شد

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات زیرساختی و توسعه فضای پارک از تمام ظرفیت ها و اختیارات قانونی خود استفاده خواهد کرد گفت: متاسفانه برخی از قوانین و مقررات کشور مخالف توسعه و پیشرفت کشور است؛ افزایش اختیارات استانداران کشور سبب توسعه و رونق استان ها خواهد بود؛ پارک علم و فناوری استان قم یک محیط کاملا بهره‌ورانه و مطابق با اهداف اقتصاد مقاومتی است.

استاندار قم با تاکید براینکه رشد و توسعه واحدهای فناور استان قابل تقدیر است، گفت: تمام مسئولان و مدیران استان باید در رفع مشکلات و نیازهای مادی و معنوی مخترعان و فناوران همت کنند.

**مشکل واگذاری بلوک های پارک روی میز استان مانده است

در ادامه این نشست رئیس پارک علم و فناوری استان قم پارک را خزانه بزرگ فناوری استان تلقی کرد و گفت: این پارک با پشتوانه علمی نخبگان و فناوران مراکز بزرگ آموزشی و دانشگاهی و حوزوی کشور راه اندازی شده و فعالیت می کند.

سید حسین اخوان علوی با اشاره به پروسه طولانی واگذاری ساختمان های نیمه کاره هم جوار پارک گفت: تمام مراحل و فرایندهای لازم و قانونی برای واگذاری بلوک های نیمه کاره هم جوار پارک انجام شده است.

اخوان علوی با تاکید براینکه موضوع واگذاری بلوک های هم جوار از اواخر بهمن سال 94 مطرح شده است، گفت: از آن زمان تاکنون با وجود دستور و تاکید استانداری قم هنوز واگذار قانونی و نهایی ساختمان ها به سرانجام نرسیده است.

وی با اعلام اینکه بودجه تکمیل و راه اندازی این ساختمان ها تامین شده است گفت: تا زمانی که این ساختمان ها واگذاری نهایی نشود صرف هزینه برای تکمیل آن عاقلانه به نظر نمی رسد.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با ابراز تاسف از اینکه پرونده واگذاری بلوک های نیمه کاره هم جوار پارک روی میز استان باقی مانده است، گفت: براساس کارشناسی برخی از سازمان ها اگر زمین این ساختمان ها به نام پارک شود دیگر نیازی به اجرای کمیسیون ماده 69 و دیگر لوایح مرتبط نداریم.

**زیرساخت ها و امکانات پارک علم و فناوری استان سنخیتی با شهر مقدس قم ندارد

اخوان علوی با بیان اینکه زیرساخت ها و امکانات پارک استان هیچ سنخیتی با شهر مقدس قم ندارد، گفت: زیرساخت های پارک حتی از استان های محرومی مانند چهار محال بختیاری، سیستان و بلوچستان و... که ظرفیت ها و توانمندی های فناوری بسیار نازل تری از قم دارند، کمتر و ناچیزتر است.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 90 واحد فناور در فضای کنونی مستقر هستند، گفت: اگر زیرساخت و امکانات مورد نیاز پارک تامین شود در آینده نزدیک می توانیم بیش از 200 واحد فناور را در پارک مستقر و حمایت کنیم.

شایان ذکر است، در این نشست، بیش از 70 واحد فناور پارک علم و فناوری استان قم با استاندار قم دیدار داشته و 10 واحد فناور در گفتگوی صمیمانه ضمن معرفی دستاوردهای خود، خواستار رسیدگی به مشکلات فناوران و واگذاری نهایی بلوک های هم جوار پارک به واحدهای فناور شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: