• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7414-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان با جدیت دنبال شود

استاندار قم گفت: اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان با جدیت و هماهنگی و پایداری دنبال شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی عصر امروز در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش در استانداری قم در خصوص طرح نماد عنوان کرد: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان اهمیت زیادی در کاهش آسیب ها دارد.

استاندار قم افزود: اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان تحت عنوان نماد با جدیت و هماهنگی و پایداری دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد:در جهت اجرای این طرح مهم ادارات و نهادهای متولی نیز مشارکت های لازم را اتخاذ نمایند.

صادقی بیان کرد:نباید آموزش و پرورش را تنها در چارچوب نظام حاکم ببینیم بلکه با توجه به جایگاه آن باید در متن نظام دیده شود.

وی تصریح کرد:همه چیزهای خوب و یا بد می تواند آموزش و پرورش نشات بگیرد باید بدانیم رفتار سالم شخصیت فرزندان را شکل می دهد.

استاندار قم یادآور شد:ضمانت اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی حضور و مشارکت حداکثری مسئولان و مردم است به ویژه ظرفیت های قانونی و فرهنگی در جهت کاهش آسیب ها اثر گذار است.

وی گفت: آموزش و پرورش مسئله ای است که همه ی مردم نسبت به آن حساس هستند چرا که نقش مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان دارد در این ارتباط باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در رابطه با آسیب ها به اطمینان خاطر برسیم که خطری فرزندان ما را در محیط اجتماعی تهدید نمی کند.

صادقی بیان کرد:پیشگیری و انجام اقدامات ضروری می تواند مانع از بحران شود در این زمینه باید امکانات گروه مداخله اجتماعی در بحران و هویت‌ها دانش آموزان به خوبی پیگیری شود.

وی افزود:در جهت تحقق اهداف از ظرفیت نخبگان قمی در برنامه ریزی های آموزش و پرورش نیز استفاده کنیم و بسترهای جذب آنان را فراهم بیاوریم.

استاندار قم در این جلسه پیرامون پیشگیری از وقوع حوادث در چهارشنبه سوری تصریح کرد:احتمالا با طرح موضوع در شورای اداری تصمیم گرفته شود، مدارس قم در نوبت عصر سه شنبه 22 اسفندماه جهت امنیت و آرامش دانش آموزان و خانوادها تعطیل شود.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز با تعطیلی یک شیفت از مدرسه در آخرین سه شنبه پایان سال دانش آموزش کمتری دچار آسیب شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: