• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7614-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

640 کارگاه طرح نماد ویژه دانش آموزان در حال اجراست

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: 640 کارگاه طرح نماد ویژه دانش آموزان در حال اجراست ضمن اینکه 120 کارگاه طرح نماد برای والدین و 48 کارگاه نیز ویژه کارکنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حمید رضا شیخ الاسلام عصر امروز در هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش در استانداری قم درباره طرح نماد عنوان کرد: این طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان نام دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: 640 کارگاه طرح نماد ویژه دانش آموزان در حال اجراست ضمن اینکه 120 کارگاه طرح نماد برای والدین و 48 کارگاه نیز ویژه کارکنان برگزار شد.

وی اظهار داشت:در این طرح آموزش و پرورش و دستگاه های متعددی مانند سازمان برنامه و بودجه، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، کمیته امداد امام خمینی،بهزیستی، علوم پزشکی،هلال احمر، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر مشارکت دارند.

شیخ الاسلام یادآور شد: توجه به رفع آسیب های اجتماعی و رفتاری دانش آموزان از اهداف این طرح است و با رویکرد توانمندسازی دانش آموزان و با محوریت مدرسه در حال اجرا می باشد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه نماد سال گذشته در 6 استان به طور آزمایشی اجرا شد و نتایج خوبی به دست آمد در سال جاری نیز این طرح ادامه پیدا می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم همچنین در مورد موفقیت های دانش آموزان یادآور شد: رتبه دانش آموزان استان در کنکور سراسری از 11 به چهار رسیده است.

وی بیان کرد: دانش آموزان قمی در کنکور زبان رتبه نخست را به دست آوردند دانش آموزان قمی در درس‌های امتحان نهایی نیز نتایجی بالاتر از میانگین کشوری کسب کرده اند.

شیخ الاسلام گفت: ایجاد پایگاه‌های مطالعاتی در جهت تشویق دانش آموزان به مطالعه یکی از رویکردهای مهم آموزش و پرورش است که از 7 صبح تا ساعت 24 دایر می باشد.

**پیشنهاد می‌شود شیفت عصر مدارس در سه شنبه آخر سال تعطیل شود

وی در مورد چهارشنبه آخر سال نیز عنوان کرد:اگر بتوان طبق پیشنهاد شیفت عصر سه شنبه پایان سال را تعطیل کرد امنیت دانش آموزان تامین می شود با توجه به اینکه بیشترین قشر دانش آموزی ابتدایی جامعه هدف هستند لطمه ای به درس مقاطع بالاتر وارد نمی شود.

در این جلسه ناصر حمزه‌ ای معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در مورد اجرای طرح نماد عنوان کرد:کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف مهم طرح است در این باره به مشاورین آموزش های لازم ارائه می گردد.

همچنین معاون آموزش متوسطه اداره‌ کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: دانش آموزان قمی رتبه نخست کنکور زبان را به دست آوردند که نشان از توان بالای علمی آن ها دارد.

وی اظهار داشت:همچنین امسال 32 رتبه تک رقمی و دو رقمی در کنکور سراسری از استان قم داشتیم و دانش آموزان استان در امتحانات نهایی دیپلم رتبه پنجم کشور را کسب کردند.

علیرضا یاری بیان کرد:قبلا چهار پژوهش سرا در استان قم وجود داشت که آمار دانش آموزان علاقه مند نیز رشد چشمگیری را نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: