• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-8787-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با استاندار کرمانشاه:

کمک رسانی به زلزله زدگان مشمول مرور زمان نشود


آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه جریان زلزله کرمانشاه نباید فراموش شود، تصریح کرد: گاهی در ابتدای حوادث رسانه ها به مسأله می پردازند اما بعد از مدتی گرد و غبار نسیان بر موضوع می‌نشیند، مانند حادثه پلاسکو که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد؛ نباید مسائل حادی مانند زلزله مشمول مرور زمان شود.
 
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار استاندار کرمانشاه با ابراز همدردی با بازماندگان زلزله کرمانشاه، بر ضرورت رسیدگی به بازماندگان تأکید کرد و گفت: زلزله کرمانشاه تجربه ای شد تا اگر خدای نکرده موارد مشابهی پیش آید برای جلوگیری از خسارت ها و تلفات چه کار باید کرد.
وی افزود: مسؤولان باید این تجربه را حفظ کنند که اگر خدایی نکرده، مشکلی پیش آمد بتوانند بهتر و زودتر رسیدگی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر توجه به مراکز و مسائل فرهنگی در کنار نیازهای دیگری مانند مسکن اظهار داشت: مساجد، حسینیه ها، مدارس و کتابخانه ها نیز باید مورد توجه باشند، در کنار تهیه مسکن که باید با جدیت پیگیری شود باید به مراکز فرهنگی نیز توجه داشت.

وی ادامه داد: وجود مراکز مذهبی و اجرای برنامه های دینی در شرایطی مانند زلزله بهترین وسیله آرامش و تسکین مردم است، مراکز و برنامه های مذهبی و فرهنگی نقش مؤثری در آرامش مردم دارد و مسؤولان باید توجه داشته باشند.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه اگر به مسائل دینی و مذهبی توجه نشود شاهد به وجود آمدن مشکلاتی خواهیم بود، ابراز داشت: افزون بر احیای مراکز فرهنگی باید برنامه‌های دینی و فرهنگی نیز احیا و از ظرفیت های حوزه علمیه کرمانشاه استفاده شود.
وی عنوان کرد: حاضر هستیم به این مسأله کمک کنیم که طلاب و مبلغان برای زلزله زدگان برنامه‌هایی داشته باشند تا به آن‌ها آرامش دهند و مانع از فراموشی برنامه های دینی شوند.

این مرجع تقلید اطلاع رسانی فعالیت ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: این روزها خبررسانی حرف اول را در برنامه های اجتماعی می زند، فعالیت ها باید به خوبی نشر پیدا کند تا مردم بدانند که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی قرار است انجام شود.

وی اضافه کرد: با اطلاع رسانی مناسب می توان جلب کمک های عمومی کرد یعنی اگر مردم بدانند که کمک ها چگونه مصرف می شود و چه آثاری داشته رغبت بیشتری برای کمک کردن پیدا خواهند کرد.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر توجه مسؤولان به مناطق آسیب پذیر در سراسر کشور برای جلوگیری از آسیب های مالی و جانی تأکید کرد و گفت: مسؤولان دولتی باید به فکر مناطق آسیب پذیری مانند کرمانشاه باشند، بناهای فرسوده بلای بالقوه هستند که باید در تمام ایران فکری برای آن کرد.

این مرجع تقلید افزود: جریان زلزله کرمانشاه نباید فراموش شود، گاهی در ابتدای حوادث رسانه ها به مسأله می پردازند اما بعد از مدتی گرد و غبار نسیان بر موضوع می نشیند، مانند حادثه پلاسکو که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد؛ نباید مسائل حادی مانند زلزله مشمول مرور زمان شود بلکه باید تا پایان و رفع همة خرابی ها و آسیب ها مورد نظر باشد.

وی اظهار داشت: در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله هرکس وظایفی دارد که باید آن را انجام دهد، طلاب و مبلغان نیز در این حوادث وظایفی دارند که باید حضور پیدا کرده و به سهم خود فعالیت کنند؛ طلاب وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید به گونه‌ای کار کنند که رضایت الهی را در پی داشته باشد.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان افزود: امیدواریم مسئولین دولتی و عموم مردم در برابر عزیزانی که تمام زندگی خود را از دست داده اند، احساس مسئولیت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: