• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7714-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

بودجه تخصیص یافته برای کلانشهرهای مذهبی به استان قم پرداخت شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در کمیسیون تلفیق برای سه کلانشهر مذهبی مشهد، شیراز و قم ردیف بودجه اختصاص یافته است، عنوان کرد: این بودجه در سال 96به استان قم پرداخت نشد که امیدواریم در بودجه 97 حقوق مردم قم در این خصوص پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، احمد امیرآبادی امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری در استانداری قم عنوان کرد: قم به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی و تشیع است و انتطار توجه بیشتری به این استان می‌رود؛ بعد از پیروزی انقلاب وسعت و جمعیت شهر قم چند برابر شده است، ولی متاسفانه بافت های فرسوده که پایگاه های اصلی انقلاب اسلامی بودند، از کمترین امکانات برخوردار هستند.

وی افزود: باید پیوست‌های اقتصادی و تجاری در بازآفرینی بافت های تاریخی و فرسوده شهر قم در نظر گرفته شود و بازارچه های کوچک برای تامین نیاهای مسافران مورد توجه باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سکونت های غیررسمی بسیار زیادی در استان وجود دارد و برای بهبود و ساماندهی آنها متاسفانه هیچ کار خاصی صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: محله اسماعیل آباد در خارج از محدوده ساخته شده است و از نظر زیر ساختی بسیار ضعیف است؛ همچنین کسبه خیابان اراک نیز با مشکلات و معضلاتی فروانی روبه‌رو هستند  که باید رسیدگی شود.

** افزایش تعداد نمایندگان استان قم در مجلس شورای اسلامی

وی اظهار کرد: با تصمیم کمیته شوراها و با توجه به ظرفیت بالای استان قم، از دور بعد مجلس شورای اسلامی، یک نماینده به قم اضافه خواهد شد و تعداد نمایندگان استان به چهار نفر می‌رسد.

امیرآبادی همچنین افزود: نمایندگان استان قم کمک زیادی به وزیر راه و شهرسازی کردند و انتظار کمک از این وزارتخانه را داشتیم که متاسفانه انتظارات استان از وزارت راه وشهرسازی برآورده نشده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۸۷ در هیات وزیران تصویب شد که ۳۲هکتار برای سکونتگاه غیر رسمی تخصیص داده شود، اکنون بعد از حدود ۹سال هیچ اتفاقی نیفتاده است و این ضعفی است که در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: