• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-8887-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی:

برای ترویج دین باید از ظرفیت‌های رسانه استفاده شود

چهارمین نشست سالانه مبلغان رسانه ای و پیش نشست نخستین اجلاسیه فضلاء و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه با بررسی جایگاه رسانه دینی و تجلیل از آثار برتر مبلغان در حوزه دین در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی امروز در این نشست با اشاره به 4 سال فعالیت تبلیغات نوین و رسانه ای عنوان کرد: در این مدت 362 نفر مبلغ رسانه ای حوزوی سطح 1 و 2 و بالاتر دوره ها را گذرانده و مدرک رسانه ای خود را دریافت کردند.

اباذر جعفری افزود: در این راستا 75 گروه تبلیغی ساماندهی شدند و تاکنون 263 اثر رسانه ای توسط مبلغان تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: عمده این تولیدات در قالب فیلم کوتاه، مستند، انیمنشن و ...از شبکه های ملی و ماهواره ای و برون مرزی و فضای مجازی پخش شده است.

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین اظهار داشت: در سال 96 نیز تعداد 46 اثر توسط مبلغان رسانه ای تولید شد که امروز از 15 اثر برتر تجلیل به عمل آمد.

**برای ترویج دین باید از ظرفیت‌های رسانه استفاده شود 

وی بیان کرد: برای ترویج دین باید از ظرفیت های رسانه ای استفاده شود اگر چه در سالهای قبل استفاده از ابزار رسانه زیاد مورد مقبول نبود اما با نیازسنجی نه تنها مشروعیت یافت بلکه نقطه قوتی در حوزه دین به شمار می رود.

جعفری تصریح کرد: یکی از رویکردهای مهم توجه به موضوعات تخصصی توسط مبلغین است در واقع باید فعالیت های رسانه ای را متمرکز کرد.

وی گفت: در جهت ساماندهی وضعیت تولید آثار رسانه ای به سطح بندی مبلغان توجه شده و در جهت ارتقای توانمندی ها نیز آموزش های لازم ارائه می گردد.

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین بیان کرد: اجلاسیه فضلاء و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه نیز در فروردین ماه سال آینده با هدف بررسی جایگاه رسانه در حوزه برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: آموزش رکن مهمی در فعالیت های رسانه ای و هنری است و ما امیدواریم با انسجام دوره های آموزشی بتوانیم تولیدات را به روزتر و کارآمد تر نمائیم و با حمایت های خود از هنرمندان از ظرفیت های موجود بهره بگیریم.

گفتنی است در ابتدای همایش نیز چند قطعه فیلم کوتاه از آثار برتر مبلغین با موضوعات دینی پخش شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: