• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8014-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

فرماندار قم:

40سال نسبت به بافت های فرسوده استان غفلت شده است


فرماندار قم با بیان اینکه 40سال است که نسبت به بافت های فرسوده استان قم غفلت شده است، عنوان کرد: بهبود وضعیت بافت‌های تاریخی نیازمند تدبیر جامع بین مسئولان استانی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، رضا سیار در جلسه ستا بازآفرینی شهری در استانداری قم عنوان کرد: وجود محدودیت های فروان در بافت های تاریخی و فرسوده سبب گریزان شدن ساکنان بومی و سکونت اتباع خارجی شده است.

وی با بیان اینکه تغییر جمعیتی بافت های تاریخی سبب ایجاد بحران هویت در بین ساکنان بومی شده است، اظهارداشت: برخی از خانه های بافت های فرسوده تبدیل به اقامتگاه غیرمجاز شده اند که این موضوع سبب ایجاد برخی مشکلات عدیده شده است.

فرماندار قم گفت: بیشترین بافت فرسوده در استان قم وجود دارد ولی در پایلوت دولتی قرار نگرفته است؛ حداقل سرانه فضای سبز، تفریحی و آموزشی در بافت های فرسوده وجود دارد که سبب بی انگیزه شدن ساکنین بومی برای ماندگاری در این محله ها شده است.

وی افزود: مشکلات ترافیکی و حمل و نقل یکی دیگر از مهمترین معضلات موجود در بافت های تاریخی است که جز با برنامه ریزی جامع قابل حمل و فصل نیست.

سیار تصریح کرد: توجه به مسائل اقتصادی علی الخصوص صنایع دستی یکی از مهمترین مسائلی است که باید در بازارچه های بافت تاریخی قم که به عنوان یک مکان تفریحی سنتی برای جذب توریست است، به آن توجه شود، درحالیکه امروز صنایع تولید شده در این مراکز بسیار نازل و بی اهمیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: