• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-9187-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دانشکده دین و رسانه صدا و سیما:

رسانه دینی ابزاری مهم و کارآمد در تبلیغ دین است

رئیس دانشکده دین و رسانه صدا و سیما با بیان اینکه رسانه و هنر دو ابزار مهم تبلیغی به شمار می‌روند، گفت: رسانه دینی ابزاری مهم و کارآمد در تبلیغ دین است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر علی‌رضا پویا امروز در چهارمین نشست سالانه مبلغان رسانه ای و پیش نشست نخستین اجلاسیه فضلاء و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه با بررسی جایگاه رسانه دینی، عنوان کرد: حوزه جایگاهی مهم و اثر گذار در جامعه دارد و تشکیلات حوزه ورای نهادهای دیگر می باشد.

رئیس دانشکده دین و رسانه صدا و سیما افزود: حوزه در جمهوری اسلامی ایران نهادی متفاوت از نهادهای دیگر است و در سطح بندی ها، حوزه در عرض نهادهای دیگر نیست بلکه در طول قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: حوزه تشکیلاتی است که می تواند بر نهادهای دیگر در جامعه اشراف داشته باشد و نهادهای دیگری همچون نهادهای اجتماعی و سیاسی و اقتصادی، راهبردهای خود را از حوزه اخذ کنند.

پویا بیان کرد: اگر رسانه را نیز نهاد به شمار بیاوریم یک جریان ارتباطی گسترده و فراگیر را شامل می شود و رسانه به رشته های مختلف نیز مرتبط می گردد و همه موضوعات را در بر می گیرد که در راس آن دین قرار دارد.

وی تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های رسانه باید در میان حوزویان دقیق‌تر و کاربردی‌تر باشد؛ در این خصوص رسانه فقط برای خبررسانی و سرگرمی نیست بلکه مدرسه عمومی به شمار می رود مدرسه ای که در آن اموزش و تربیت حرف نخست را می زند.

رئیس دانشکده دین و رسانه اظهار داشت: هر کس با علم رسانه آشنا باشد، ظرفیتی مهم در پیام رسانی و اثرگذاری در جامعه به همراه دارد، در واقع رسانه و هنر دو ابزار مهم تبلیغی به شمار می‌روند.

وی گفت: ممکن است رسانه و هنر در مسیر ابتذال و انحراف خانواده ها برنامه ریزی شود و در این میان رسانه دینی و هنر دینی می تواند ابزاری قدرتمند در برابر این هجمه ها باشد.

پویا عنوان کرد: متاسفانه امروز تلگرام که ابزاری آمریکایی است بنیان خانواده ها را تهدید می کند و مسئولان باید در این ارتباط یک شبکه ملی را تعریف کنند تا بتوان مصونیت یافت.

وی افزود: ما در جنگ نرمی به سر می بریم که دشمن در آن دیده نمی شود و قرارگاه جنگ نرم امروز رسانه ها و هدفشان خانواده ها می باشد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: بحران در خانواده ها باید با استفاده از مشاوره های تخصصی و نگاهی دینی از میان برود مبلغین و طلاب نیز همانند رسانه اثر گذارند و می توانند با رسانه دینی و استفاده از هنر در مسیر آموزه های دینی نجات بخش جامعه باشند.
 
وی خاطرنشان کرد:مبلغین باید بدانند که توسط جامعه رصد می شوند و در بزنگاه اظهارنظر کردن ها و یا تصمیم گیری ها باید جایگاه مهم روحانیت را مورد توجه قرار دهند تا اثرگذاری خود را حفظ کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: