• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8214-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

شهردار قم:

بافت های تاریخی سرمایه های استان هستند

شهردار قم با بیان اینکه بافت های تاریخی از سرمایه های استان محسوب می‌شوند، گفت: باید این بافت ها به صورت اصولی و کارشناسی مدیریت شوند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، مرتضی سقائیان نژاد امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: احیا و بازسازی ۲ هزار هکتار بافت فرسوده شهر قم اعتبارات و هزینه‌های بسیار کلانی را نیاز دارد که با اعتبارات فعلی، قابل اجرا نیست.

وی اقدامات انجام شده در حوزه بافت تاریخی را غیر اصولی و غیر کارشناسی خواند و افزود: قرار گرفتن حدود۳۰۰هزارهکتار از اراضی قم جزء بافت فرسوده، باعث بی انگیزگی ساکنین برای ماندگاری در این مناطق می‌شود و بخش خصوصی نیز به دلیل محدودیت های بافت تاریخی، اقدام به سرمایه گذاری در این مناطق نخواهد کرد.

شهردار قم ادامه داد: برای بازسازی و احیا بافت های فرسوده و تاریخی شهر، باید با برنامه جامع و فاز بندی شده پیش برویم و به مسائل اقتصادی و فرهنگی محلات برای بازسازی و احیا توجه شود.

وی، شهر قم را دارای ظرفیت‌های مناسب برای بازآفرینی شهری دانست و ادامه داد: باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم و با برنامه جامع اقدام مشترک و همچنین تعامل و همکاری بیشتر، طرح را پیش ببریم.

سقائیان نژاد با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه ها در اجرای طرح ها، گفت: برای احداث پارکینگ محله چهل اختران، شهرداری 20میلیارد تومان در نظر گرفت ولی دستگاه های دیگر مانند اداره اوقاف، حاضر به ورود و سرمایه گذاری در این طرح نشدند و موجب شد این طرح به تاخیر بیافتد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: