• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9612-3186-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

طرح جامع تحول نظام سلامت پایدارخواهد ماند/آغاز احداث بیمارستان قلب قم در سال آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به اینکه طرح جامع تحول نظام سلامت دارای دستاوردهای خوبی در حوزه سلامت بود همچنان پایدار خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر ابوالفضل ایرانی‌ خواه عصر امروز در نشست خبری عنوان کرد: در تلاشیم در حوزه سلامت موانع و اشکالات را رفع کنیم و مسائل بر زمین مانده به ویژه در بخش زیرساختها را ارزیابی نمائیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: در چند سال گذشته 1600 تخت دولتی و خصوصی و خیریه در استان قم داشتیم که 100 در صد آن فرسوده بود و مدرن ترین بیمارستان قم نیز مرکز درمانی شهید بهشتی به شمار می رفت.

وی تصریح کرد: تحولات خوبی همگام با طرح جامع تحول نظام سلامت در قم طی 4 سال گذشته ایجاد شد و با راه اندازی بیمارستان فرقانی به بخشی از نیازهای مردم پاسخ گفتیم.

ایرانی‌ خواه خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین رویکردهای علوم پزشکی اصلاح زیرساختهای بیمارستانی و رفع مشکلات فنی بود با توجه به اینکه قم آبروی نظام است باید زیرساختهای آموزشی و درمانی و پژوهشی و بهداشتی مجهزی داشته باشند.

**بهره برداری از 170تخت بیمارستانی در سال آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در روزهای آتی که دومین بیمارستان را به بهره برداری برسانیم در حدود 500 تخت افزوده می شود؛ دو بیمارستان جدید نیز با 80 درصد ظرفیت با 170 تخت در سال آتی به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: همچنین قرار بود تا پایان سال220 تخت نیز به بهره برداری برسد البته خیر بر آن بود بیمارستان ساخته شود و ما نیز آن را مجهز کنیم اما به دلیل مسائل مالی هنوز موفق نشده ایم.پ

**کلنگ احداث بیمارستان قلب قم سال ۹۷ زده می شود

ایرانی‌ خواه افزود: بیمارستان شهدای نیروگاه فروردین ماه سال 97 افتتاح می گردد همچنین کلنگ احداث بیمارستان قلب قم سال ۹۷ بر زمین زده می شود.

وی در مورد احداث بیمارستان تخصصی قلب گفت: ساخت این پروژه در سال ۱۳۹۷ آغاز می‌شود و در طول مدت دو سال به بهره برداری می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: این بیمارستان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با اشراف مراجع تقلید به صورت خیریه احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: با اینکه وضعیت هتلینگ بیمارستان‌های قم مناسب نیست،‌ البته در سال‌های اخیر شرایط بهتری داشتیم همچنین در حوزه آموزش نیز به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم که افتتاح و راه‌اندازی مجموعه پردیس با ۵۰۰ تخت خوابگاهی مدرن یکی از موفقیت ها می باشد.

ایرانی خواه عنوان کرد: وزارت بهداشت با امکانات خود تا 20 درصد سلامت مردم را می‌تواند تأمین کند و 80 درصد سلامت مردم وابسته به پیشگیری و کارهای فرهنگی، آموزشی است.

وی در مورد طرح سلامت گفت: با توجه به اینکه طرح جامع تحول نظام سلامت دارای دستاوردهای خوبی در حوزه سلامت بود همچنان پایدار خواهد ماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: این طرح ملی نجات‌بخش سلامت است و در این ارتباط ۱۴۰ پایگاه در سطح استان برای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی ا ظهار داشت: در قم در حدود ۶۰ درصد جمعیت استان قم دارای پرونده سلامت می باشند، این طرح علمی پیشرفت های زیادی به همراه داشت تا جایی که ایران رتبه ۱۷ جهانی را در عرصه پژوهش ‌های تاثیرگذار سلامت کسب کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: