• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-10087-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ورود به فضای مجازی بیگانگان بلای عظیمی است/روحیه جهادی سپاه و بسیج سلاح منحصر به فرد ماست


ورود به فضای مجازی بیگانگان بلای عظیمی است که از آن به بردگی تعبیر می کنم؛ باید فضای مجازی سالم تهیه شود که مردم بی نیاز از آن فضای آلوده شوند.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله ناصر مکارم مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در بیت این مرجع تقلید انجام شد، عنوان کرد: روحانیت از سپاه و بسیج جدا نیست چرا که ماهیت هر دو یکی است؛ بسیج و سپاه هر دو رزمندگان مکتبی و مذهبی هستند و ارتباط با روحانیت که مبلغان مذهبی هستند، طبیعی است.

وی با بیان اینکه هنوز آنچنان که باید قدر نعمت سپاه و بسیج را نمی دانیم، گفت: روحیه جهادی در سپاه و بسیج سلاح برتر ما در مقابل سلاح های گوناگون دشمن است، روحیه جهادی سپاه و بسیج سلاح برتر و منحصر به فرد ماست که باید حق آنرا ادا کنیم.

این مرجع تقلید افزود: بارها گفته ام که حتی اگر کسی پیدا شود که اعتقاد به مذهب و قیامت نداشته باشد، اما اعتقاد به حفظ مملکت داشته باشد، راهش حفظ نیروی مذهبی است؛ چراکه همین ها هستند که در بزنگاهها به میدان می آیند؛ سلاح اصلی ما برای مقابله با دشمن جمعیت جهادی مومن طرفدار جهاد فی سبیل الله است که نام بسیج و سپاه دارد.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگر با بیان اینکه حوزه علمیه دریای ژرفی است که باید از آن استفاده کرد، اظهار داشت: حوزه میراٍبیش از هزار سال علما و بزرگان است که در اختیار همه نهادهاست، همه باید قدردان باشند و از آن استفاده کنند.

وی در بخش دیگر با بیان اینکه یکی از خطرات که باید توجه ویژه شود، فضاهای مجازی آلوده است، گفت: این فضای مجازی بلایی برای جامعه ما و جوامع انسانی است که مستکبرین جهان هر سمی که در آن میریزند؛ آنها با پررویی در ابتدا اعلام می کنند که با وصل شدن به این فضا تمام اطلاعات منتقل می شود.

این مرجع تقلید اضافه کرد: ورود به فضای مجازی بیگانگان بلای عظیمی است که از آن به بردگی تعبیر می کنم؛ باید فضای مجازی سالم تهیه شود که مردم بی نیاز از آن فضای آلوده شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از کسانی که مسئولیت دارند اما نسبت به مسائل دینی ناآگاه یا بی تفاوت هستند نسبت به بقای فضای مجازی غربی تاکید دارند، تصریح کرد: لازم است در آموزش جوانان برای مواجهه با این فضا تلاش شود، و اصرار بر فضای مجازی مناسب داشته باشیم؛ برخی کشورهای غیر مسلمان این کار را کرده اند، دلیل ندارد که ما نتوانیم این کار را بکنیم؛ امکان دارد و باید انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: