• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 9612-10387-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

آیت الله سبحانی:

حکومت باید از مفاسد علنی جلوگیری کند

آیت الله جعفر سبحانی گفت: بی حجابی یک گناه است که اگر غیر علنی اتفاق بیافتد کسی کاری ندارد ولی اگر بخواهد تظاهر کند، این ضرر به دیگران می‌زند و حکومت باید ازآن جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله جعفر سبحانی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم در رابطه با مقاله ای که در موضوع بی حجابی منتشر شده است گفت: در مقاله بات اشاره به اینکه در اسلام حجاب اجباری نداریم، آمده است که: حجاب واجب است و ترک آن معصیت دارد هرکه بخواهد حجاب داشته باشد گناه نکرده است؛ کسی که بی حجاب است گناه می کند اما اجباری در کار نیست.

آیت الله سبحانی در پاسخ به نویسنده این مقاله عنوان کرد: حجاب اجباری 2 معنی دارد، یک معنی صحیح و دیگری باطل، معنی باطل اینست که اگر زن بی حجابی در خارج دیده شود، پلیس فورا چادری را بر سر او بیندازد؛ این معنی باطل است و احدی از مسلمانان نگفته است اگر بی حجابی را در خارج دیدید، فورا چادری بر سرش بیندازید؛ اما در معنای دیگر، حجاب اجباری به این معناست که حجاب واجب است، ترک حجاب معصیت است، اگر کسی معصیت را غیر علنی انجام دهد کسی با او کاری ندارد اما اگر بخواهد در عموم این عمل را انجام دهد، وظیفه حکومت اسلامی جلوگیری از این گناه است.

وی با بیان اینکه سن ازدواج جوانان  بالا رفته است و این یکی از مفاسد بی حجابی است، تصریح کرد: بی حجابی شهوات را تحریک می‌کند و مفاسد زیادی را به دنبال دارد، مفاسد این بیماری سرایت می‌کند و عموم جامعه علی الخصوص جوانان را درگیر می‌کند، حکومت باید جلوی چنین گناهی را بگیرد.

این مرجع تقلید عنوان کرد: امر به معروف دارای مراتب است که یک مرتبه برای عموم و مرتبه دیگر برای حکومت است؛  مرتبه ای که به حکومت مربوط می‌شود جنبه عملی دارد و حکومت وظیفه جلوگیری از مفاسد را دارد.

وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که یک دختر ناآگاه روسری خود را آویزان می‌کند یا چند نفر در مراسمی می‌رقصند و مسئولین عکس العملی نشان نمی‌دهند، نشر مقالاتی در خصوص حجاب اجباری، جفا در انقلاب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: