• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2714-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

اقامت ۴۷۷ هزار و ۸۳۰ مسافر نوروزی در قم


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: از ۲۵ اسفندماه سال ۹۶ تا هشتم فرودین ماه سال جاری، ۴۷۷هزار و ۸۳۰ مسافر نوروزی در قم اقامت داشته اند.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، عیسی رضایی اظهار کرد: از این تعداد،  ۱۰۶هزار و۲۶۸ مسافر نوروزی در واحدهای اقامتی از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر اقامت یافتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم افزود: ۲۸۷ واحد اقامتی شامل ۳۵ واحد هتل، ۲۸ واحد هتل آپارتمان، ۵۸ واحد مهمانپذیر، ۱۶۶ واحد خانه مسافر و ۱۰۰ مجتمع بین راهی و پذیرایی در استان پذیرای گردشگران است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار و ۶۸۱ تن در مدارس اداره کل آموزش و پرورش قم اسکان گرفته اند، گفت: همچنین مسافران نوروزی در این استان از خدمات سایر مراکز اقامتی از جمله مهمان سراهای نهادها، زائرسرای اداره کل اوقاف و امور خیریه، خوابگاه های دانشجوی، مجتمع فرهنگی یاوران مهدی، منتظران موعود و نیمه شعبان، کمپ ها و چادرها نیز بهره مند می شوند.

رضایی با اشاره به این که ۵۳۲ مورد نظارت از مراکز اقامتی قم صورت گرفته است گفت: روزانه نظارت از مراکز اقامتی زیر نظر این اداره کل با مشارکت سایر دستگاه های نظارتی صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مسافران نوروزی می توانند انتقاد و پیشنهادهای خود نسبت به تاسیسات گردشگری را با نصب سامانه نظارتی www.app.ichto.ir روی گوشی تلفن همراه اعلام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: