• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-685-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

استاندار قم:

استفاده بهینه از منابع تا 30درصد افزایش بهره‌وری را در پی دارد

استاندار قم با بیان اینکه می توان با نگاه بهینه 30درصد افزایش بهره‌وری داشته باشیم، گفت: ما جامعه ای پر مصرف هستیم که منابع را بیجا مصرف می کنیم لذا اگر در همه زمینه ها نگاه بهینه داشته باشیم، بهره‌وری ایجاد خواهد شد و کسری ها جبران می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید مهدی صادقی امروز در دیدار نوروزی رئیس و معاونین جهاددانشگاهی واحد استان قم، ضمن آرزوی سالی پربرکت، جهاددانشگاهی را نهادی همیشه پیشتاز دانست و عنوان کرد: مسلما در سالی که پیش رو داریم از لحاظ منابع وضع بهتر از گذشته نیست لذا لازم است نگاه در استفاده از منابع نگاه استفاده بهینه باشد.

استاندار قم افزود: معتقدم براحتی می توان با نگاه بهینه 30درصد افزایش بهره‌وری داشته باشیم؛ ما جامعه ای پر مصرف هستیم که منابع را بیجا مصرف می کنیم لذا اگر در همه زمینه ها نگاه بهینه داشته باشیم، بهره‌وری ایجاد خواهد شد و کسری ها جبران می شود.

وی با اشاره به خشکسالی که گریبان گیر استان قم است، گفت: در سال گذشته 50درصد کاهش نزولات را شاهد بودیم، اکنون برای تامین آب استان عاریه ای آب وارد می کنیم و این روند پس از گذشتن از نقطه سر به سر در سال 1402 ، رو به کاهش خواهد گذاشت.

صادقی با تصریح بر اینکه می بایست عملا در مسیر استفاده بهینه از منابع هم در مصرف و هم حفظ منابع برای آیندگان گام برداشت، گفت: سیاستی که در کشاورزی دنبال می شود بهینه کردن کشت، جلوگیری از افزایش زراعت، کشت کم آب‌بر، مدیریت باغات و ... است، که طی سه سال گذشته با نگاه بهینه توانسته ایم سطح کشت را کاهش دهیم و در عین حال افزایش محصول را داشته باشیم.

استاندار قم ادامه داد: حداقل 10 تا 15 سال آینده در مسیر خشکسالی به سر میبریم، ما در قبال آینده مسئول هستیم و نمی توانیم بگوییم آینده به ما ربطی ندارد، لازم است همه ما فکرها را اصلاح کنیم و با همت ، تعامل و هم افزایی در جهت استفاده بهینه از همه منابع قدم برداریم.

در این دیدار همچنین دکتر محمد حیدری رئیس جهاددانشگاهی قم آمادگی این نهاد برای فعالیت در زمینه کم آبی و خشکسالی در استان را اعلام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: