• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-284-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

جابجایی 120هزار و 60 نفر از اداره کل راه آهن قم درایام نوروز ۹۷مدیرکل راه آهن قم گفت: از ۲۵ اسفند 96 تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری، 120 هزار و شصت مسافر از ایستگاه راه آهن قم به مقاصد مختلف جابجا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 27درصد رشد داشته  است.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن قم، محسن اعتماد طی گفت و گویی افزود: این امار فقط مربوط به مسافرین مبداقم ومقصدقم است وامارمسافرترانزیتی ازطریق اداره کل راه اهن قم بسیار بیشتر از این است وتمامی قطارهای به مقصد شهرهای شیراز، بندرعباس، اصفهان، زاهدان، کرمان، یزد، کاشان، اراک، ملایر، اندیمشک، اهوازو کرمانشاه از محدوده این اداره کل تردد می‌کنند.

وی ادامه داد: آمار جابجایی مسافر در نورورز 96 از ایستگاه راه آهن قم 94 هزارو یکصد و نود و سه نفر بوده که این رقم در نوروز 97 با رشد 27 درصدی به 120 هزار و شصت مسافر افزایش داشته است.

وی با اشاره به رشد ضریب اشغال صندلی در ایام پیک نوروز ادامه داد: در قطارهای مسافری قم به مشهد نسبت به صندلی ایجاد شده 94 درصد ضریب اشغال صندلی داشته ایم.

اعتماد همچنین از افزایش 18 درصدی آمار جابجایی مسافر در قطار های قم – مشهد در نوروز 1397 نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: درقطارهای حومه‌ای نیز، درایام نوروز ضریب اشغال صندلی نسبت به نوروز سال گذشته 52 درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راه آهن قم با اشاره به اینکه کاهش چشم گیری در بحث تاخیرات از مبدا و در مسیر  قطارها داشته ایم، اظهار کرد: در سال گذشته تاخیرات از مبدا بطور متوسط به ازای هرقطار2 دقیقه بوده که امسال با تلاشهایی که صورت گرفته این زمان به 22 ثانیه کاهش پیدا کرده است؛ همچنین در سیر قطارها درمحدوده اداره کل راه آهن قم  درسال 96، بطور متوسط برای هر قطار هفت و نیم دقیقه تاخیر وجود داشته که در نوروز سال جاری به 4 دقیقه رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: