• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-985-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ذوالنور عنوان کرد:


بالا بردن کیفیت خودرو با ایجاد فضای رقابتی و خروج از انحصار اتفاق می افتد


نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، آماده بودن زيرساخت توسعه صنعت خودروسازي درشهرك هاي صنعتي استان را زمينه اي مناسب براي رونق اشتغال و ارتقاء كيفيت صنعت خودرو در كشور ارزيابي كرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي قم، حجت الاسلام والمسلمين ذوالنور در ديدار مديرعامل و معاونين شركت شهرك هاي صنعتي استان با اعلام اين مطلب اظهارداشت: يكي از راه هاي بالا بردن كيفيت خودرو هاي كشور ايجاد فضاي رقابتي و خروج خودرو سازي از انحصار است.

وي با بيان اينكه مي توان با جذب سرمايه گذار خارجي در صنعت خودروسازي فضاي رقابتي را براي ارتقاء كيفيت بوجود آورد گفت: شهرك هاي صنعتي استان قم زيرساخت هاي لازم را براي جذب سرمايه گذار خارجي براي توليد خودرو با كيفيت كه در كنار توسعه و رونق قطعه سازي و بومي سازي صنعت خودرو بتوانند اشتغالزايي پايداري را فراهم كنند، دارد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: لازم است تسهيلات و خدمات ويژه اي را در استان و كشور براي جذب سرمايه گذار بخش خصوصي جهت ايجاد زيرساخت هاي توليد و ارتقاء كيفيت و ايمني خودرو ها در نظر بگيريم و با توجه به سرمايه گذاري خارجي در شرايط خاص نيز مي توان از بروز مشكل در بخش هاي مختلف جلوگيري كرد.

وي به آمار بالاي تلفات جاده اي در كشور اشاره و خاطرنشان کرد: در بوجود آمدن اين خسارت كه به تبع آن مشكلات ديگري براي شهروندان بوجود مي آورد عواملي چون راه ها و يا بي احتياطي نيروي انساني نيز وجود دارد ولي عمده دليل آن كيفيت خودروها است كه بايستي اقدامات لازم براي رفع اين مشكل انديشيده شود.

حجت الاسلام والمسلمين ذوالور با تاكيد بر اينكه مي توان از تجربيات ساير كشورها در اين بخش استفاده كرد، افزود: كشوري همچون روسيه توانسته است با سياست هاي اصولي، ضمن رفع نياز توليد خودروي كشور، به اشتغالزايي و توسعه صنايع وابسته به خودرو را در اين كشور توسعه دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به دو اصل جانمايي مناسب و سازگاري صنايع با شرايط اقليمي قم را مد نظر قرار داد و بر ضرورت استقرار صنايع پاك وغير آلاينده در استان تاكيد كرد.

امير طيبي نژاد مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم نيز در اين ديدار با اشاره به مشكلات منابع آبي در استان و همچنين نياز كم صنعت به آب اظهارداشت: با توجه به حجم پايين سهم آب بخش صنعت شاهد ايجاد اشتغالزايي و سهم بالاي توليد و درآمد استان در اين بخش هستيم.

وي افزود: معتقديم صنعت در استان قم جايگزين مناسبي براي بخش كشاورزي و بخصوص بخش هاي آب بر آن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: