• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7514-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم:

افزایش هزینه های حمل و نقل موجب نارضایتی مردم می شود/افزایش 10درصدی کرایه اتوبوس در قم

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم گفت: کاهش کرایه اتوبوس، مردم را به سمت حمل و نقل عمومی جذب می کند از این رو شهرداری باید به حمل و نقل عمومی یارانه بدهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، روح‌الله امراللهی شامگاه دوشنبه در چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر ضرورت توسعه استفاده از حمل و نقل عمومی عنوان کرد: تفاوت معناداری میان نرخ کرایه کارت بلیط و نرخ نقدی حمل و نقل عمومی وجود دارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم افزود: کاهش کرایه اتوبوس، مردم را به سمت حمل و نقل عمومی جذب می کند از این رو شهرداری باید به حمل و نقل عمومی یارانه بدهد.

وی اظهار داشت: فرهنگ سازی در جهت استفاده از کارت های شهروندی در جامعه امری ضروری است اما افزایش کرایه نقدی اتوبوس نمی تواند مردم را مجبور به استفاده از کارت نماید.

امراللهی بیان کرد:نمی توان به مردم دیکته کرد که از کارت های شهروندی استفاده کنند در بسیاری از مواقع این امر نتیجه معکوس به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد:دولت در حمل و نقل عمومی بر حمایت از پروژه های زیست محیطی تاکید دارد و در این راستا باید حمایت های لازم اتخاذ شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد: افزایش هزینه های حمل و نقل موجب نارضاینی مردم می شود در حالی که باید آن ها را به سمت و سوی استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق کرد.

وی تصریح کرد:در کشورهای پیشرفته توجه ویژه ای به حمل و نقل عمومی می شود امور مربوط به شهرداری ها امری اجتماعی است و نمی توان با اجبار و دستور تصمیماتی را اتخاذ کرد.

امراللهی گفت:شورای چهارم پیرامون ایجاد اختلاف میان کرایه های نقدی و کارتی تصمیماتی گرفتند که نتایج خوبی به همراه نداشت.

وی افزود: نرخ کارت بلیط اتوبوس های درون شهری قم با موافقت اعضای این کمیسیون، 10 درصد افزایش یافت و در حال حاضر کمیسیون عمران و حمل و نقل موافقت خود را با افزایش بلیط ها از 390 تومان به 440 تومان اعلام کردند البته با افزایش کرایه نقدی اتوبوس ها موافقت نشد.

عضو شورای شهر قم یادآور شد:باید توجه داشت افرادی از قشر ضعیف جامعه از اتوبوس استفاده می کنند و نباید به آن ها فشار مالی تحمیل کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: