• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 971-586-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

جشنواره مهدویت جلوه‎ای از رویکرد جدی فرهنگی جهاددانشگاهی است

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم برگزاری جشنواره ملی مهدویت با محوریت این واحد را نشان دهنده تلاش های جدی این نهاد در عرصه حضور فعالانه در مباحث مهم فرهنگی دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، دکتر محمد حیدری امروز در شورای معین ستاد هماهنگی فعالیت‎های مهدوی کشور در دبیرخانه این ستاد در قم گفت: جهاددانشگاهی از رویش های ناب انقلاب اسلامی است که با هدف پرکردن خلاها و نیازهای کشور در عرصه های علمی و فرهنگی و آموزشی ایجاد شد.
وی افزود: اهمیت این نهاد به حدی است که همیشه مورد لطف و عنایات رهبر فرزانه انقلاب قرار می گیرد و ایشان نیز در هر فرصتی چه با حضور جهادگران و چه در مراسم های مختلف از جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد پیشرو نام برده اند.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: این نهاد انقلابی در جنگ تحمیلی توانست با ابتکارات خلاقانه جهادگران جوان خود پیچیده ترین تاسیسات الکترونیکی را تولید و بازسازی کند و حتی ورق جنگ را در برخی از عملیات ها به نفع نیروهای ایرانی چرخاند.
وی گفت: درست است که امروز شاید بیشتر مردم جهاد را با فعالیت های درمانی و سلول درمانی و پژوهش های سلولی بشناسند ولی این نهاد در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی نیز افتخارات بزرگی را به دست آورده است.
حیدری افزود: در عرصه فرهنگی نیز با توجه به اینکه قم به عنوان عش آل محمد و پایگاه حوزه و انتشار علوم اهل بیت(ع) مطرح است، طبیعتا جهاددانشگاهی این استان نیز رسالت بزرگی را در این عرصه به دوش می کشد و پیگیری برگزاری جشنواره مهدویت از جمله فعالیت هایی است که در این راستا انجام شده است.
وی گفت: این جشنواره با هدف رشد و توسعه و ترویج فرهنگ متعالی مهدویت در بین اقشار مختلف جامعه از جمله قشر دانشگاهی و همچنین ایجاد یک موج جریان ساز در حوزه پاسخ به شبهات و حرکت فعالانه در حوزه مهدویت در این استان کلید خورده و به عنوان یک طرح ملی مطرح شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم بیان کرد: به دنبال دائمی کردن دبیرخانه این جشنواره علمی فرهنگی و هنری هستیم تا با تجمیع ظرفیت های کل کشور به خصوص اعضای این ستاد بتوانیم گام های ماندگاری در این حوزه برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: