• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-8114-5
  • خبرنگار : 839601
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

ترجمه کتاب های علمی به 20 زبان در جامعه المصطفی

معاون پژوهش حامعه المصطفی از چاپ مستمر 10نشریه علمی و ترویجی در جامعه المصطفی خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین بی نیاز، پیش از ظهر امروز در اولین اجلاسیه سراسری کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره جامعه المصطفی، بیان کرد: همه ما وظیفه داریم تا در راستای شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب و به منظور رونق اقتصادی و تقویت معیشت مردم انتخاب شده است، اندیشه ورزی موثری را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی با تأکید بر این که مجموعه های علمی المصطفی بحث تقویت و حمایت از تولیدات فکری و نظریات علمی را سرلوحه کار خود قرار داده است، ابراز داشت: المصطفی بر آن است تا همسو با شعار سال، در زمینه رونق علمی میهمن اسلامی نیز گام های مهمتری را بردارد.

بی نیاز پژوهش های کاربردی ناظر به حل مشکلات جامعه در عرصه بین المللی را یکی از ضرورت های انکار ناپذیر المصطفی دانست و اظهار کرد: باید برای انجام وظیفه علمی، نهاد ارزشمند المصطفی که خود ثمره پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است، برنامه های هدفمندی را برای تولید علمی در عرصه های مختلف دانشی ارائه نماییم.
 
چاپ مستمر10 نشریه علمی ترویجی در جامعه المصطفی

معاون پژوهش جامعه المصطفی چاپ و انتشار مستمر 10 نشریه علمی ترویجی، 4 نشریه علمی پژوهشی، 35 نشریه داخلی و 8 نشریه دانش پژوهشی را از مهمترین دستاوردهای علمی المصطفی دانست و یادآور شد: سالانه در این نشریات، صدها مقاله علمی ناظر به نیاز دانشی عرصه های مختلف بین المللی تولید و منعکس می گردد.

وی با تأکید بر این که در نشست های علمی المصطفی هزاران مقاله ارائه می شود، ابراز داشت: شکل گیری ده ها انجمن علمی پژوهشی در داخل و خارج از ایران از دیگر دستاوردهای ارزشمند المصطفی به شمار می رود.

بی نیاز به ترجمه کتاب های مختلف علمی و دانشی به بیش از 20 زبان زنده دنیا اشاره نمود و خاطرنشان کرد: همه اقدامات المصطفی زمینه هایی را برای تقویت تولید و جهش علمی فراهم نموده است.

وی در ادامه به برخی از عملکردهای پیشین کرسی های نظریه پردازی اشاره نمود و گفت: در سال گذشته ضمن حمایت از کرسی های سابق نظریه پردازی، به همت همه بخش های المصطفی کرسی های جدیدی شکل گرفته است.

بی نیاز با تأکید بر این که تاکنون 106 طرح نظریه پردازی توسط اساتید و اندیشمندان جامعه المصطفی به دبیرخانه شورای حمایت از کرسی های نظریه پردازی ارسال شده است، اظهار داشت: این 106 طرح از سوی اساتید و اندیشمندان 11 مرکز فعال المصطفی ارسال شده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت کیفیت بخشی به طرح های نظریه پردازی، یادآور شد: تهیه سامانه علمی و اطلاعاتی کرسی های نظریه پردازی در حال پیگیری است و جلسات کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی به صورت فشرده برگزار می شود.

معاون پژوهش جامعه المصطفی شکل گیری کارگروه های مختلف در کمیته دستگاهی کرسی های نظریه پردازی را از دیگر رویکردهای شورای حمایت از کرسی های نظریه پردازی دانست و یاداور شد: برگزاری کرسی های نظریه پردازی مشترک با واحد ها و مجموعه های علمی عرصه داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: