• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-8314-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

تشریح علت شوری آب قم در روزهای اخیر/ آب قم به کیفیت قبلی بازگشت


رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم توقف انتقال آب از سدکوچری به قم به علت انجام عملیات بر روی یکی از شیرهای خط انتقال توسط شرکت آب منطقه‌ای را علت شوری آب در روزهای اخیر عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، علی جان صادق پور در خصوص گلایه همشهریان طی روزهای اخیر از شوری آب قم گفت: به منظور انجام تعمیرات بر روی یکی از شیرهای خط انتقال آب از سد کوچری توسط شرکت آب منطقه‌ای قم به عنوان متولی آب شهر، طی هماهنگی با شرکت آبفای قم، از روز شنبه 18 فروردین‌ماه به مدت 48 ساعت برداشت آب از سد کوچری متوقف شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت آب شهر از سد 15 خرداد تأمین شد، اظهار داشت: پس از پایان تعمیرات مجدداً انتقال آب از سدکوچری به شهر قم انجام و برداشت از سد 15 خرداد متوقف شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از کمبود احتمالی آب قبل از شروع عملیات، مخازن شهری آبگيري شد خاطرنشان کرد: با توجه به فاصله حدود 80 کیلومتری تصفیه‌خانه آب از شهر، حجم آب موجود در خط لوله بین‌راهی و مخازن باعث شد آب برداشت شده از سد 15 خرداد با تأخیر و پس از پایان عملیات، سه‌شنبه 21 فروردین‌ماه وارد مخازن و شبکه شهری شود.

وی با تاکید بر اینکه  EC بالاتر آب سد 15 خرداد نسبت به سد کوچری باعث شوری آب شبکه شهری در روزهای گذشته شده است، گفت: این اطمینان را می‌دهیم پس از مصرف آب موجود در مخازن و شبکه شهری و جایگزینی آب سدکوچری، مشکل به صورت کامل رفع خواهد شد و آب شهر به کیفیتی قبل بازخواهد گشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: