• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-884-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم خبرداد:

پروژه های با پیشرفت 80 درصد، در الویت عملیاتی شدن


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم گفت: پروژه هایی با پیشرفت 80 درصد در قم در الویت عملیاتی شدن در سال جاری هستند و مسئولان اجرایی باید نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید حسن رضوی عصر امروز در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جاری با موضوع حمایت از کالای ایرانی در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: در سال 97 دولت، بودجه را به مجلس ارائه کرد که در آن اهدافی مانند اصلاح قانون بودجه، شیوه بودجه ریزی، کاهش فقر مطلق، اشتغال و تسریع در اتمام طرح های سرمایه ای دنبال می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم افزود: اجرای سیاست کاهش فقر مطلق یکی از اهداف دولت بود که 7 هزار میلیارد تومان برای آن اعتبار گذاشته شده است و به نظر می رسد با اعتبارات سال جاری این هدف محقق شود.

وی با بیان اینکه هدف دیگر دولت از بودجه امسال اشتغال است، تصریح کرد: اولین مطالبه جامعه و جوانان اشتغال است که در سال جاری در جهت اشتغال پایدار و روستایی در تبصره 18، یک میلیون و 34 هزار شغل با اعتبار 72 هزار میلیارد تومان باید تحقق یابد.

رضوی بیان کرد: در سال 96 بیش از 640 هزار اشتغال جدید در کشور ایجاد شد که پیشرفت و رشد 4 درصدی در بخش‌های مختلف را نشان می‌دهد.

وی افزود: امسال مدیران در جهت بودجه ریزی تلاش کنند و در قالب برنامه 12 ماهه مباحث را پیگیر شوند، با توجه به این که در بودجه امسال اعتبارات بخش تملک 34 درصد کاهش یافته اگر از ظرفیت بخش خصوصی استفاده نشود، با مشکل مواجه می شویم.

وی با اعلام اینکه بودجه امسال، در بخش درآمد 24 درصد، در بخش مالیاتی 17 درصد و اعتبارات هزینه ای 15 درصد رشد دارد، بیان کرد: بودجه ریزی طبق عملکرد مطرح می باشد، امسال 34 درصد یعنی 340 ردیف از 1000 ردیف بر مبنای عملیاتی ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم گفت: پروژه هایی با پیشرفت 80 درصد در قم در الویت عملیاتی شدن در سال جاری هستند و مسئولان اجرایی باید نسبت به اجرای آن اهتمام ورزند.

رضوی ادامه داد: طرح هایی از جمله اتمام خط یک و شروع خط 2 مترو، منوریل، فرودگاه، بلوار مرجعیت، تقاطع سه سطحه میدان انتظار، کمربندی پردیسان به کهک و طرح های ورزشی بلوار پیامبر اعظم(ص) در سال جاری به نتیجه می رسد.

وی بیان کرد: همچنین دو بیمارستان خصوصی مادر و امیرالمومنین(ع)، شبکه فاضلاب پردیسان، تصفیه خانه آب قم، مجتمع های آبرسانی به بخش های استان از دیگر پروژه هایی است که در سال جاری عملیاتی می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم خبرداد: مرکز تحقیقات هواشناسی استان قم با اتمام کامل ساختمان و تجهیزات در سال 97 افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: رویکرد بودجه ای به سمت ارجاع اختیارات به استان ها می باشد، این اختیارات در استان ها بیشتر می شود و اگر به این سمت حرکت کنیم می توانیم بودجه ریزی را بر اساس عملکرد جذب نمائیم، هر استان طرح بیشتری داشته باشد در جذب آن موفق تر است.

رضوی عنوان کرد: دستگاه هایی که نسبت به جذب اوراق مشارکت سال 96 اقدام نکرده اند باید تا پایان فروردین ماه جاری وضعیت را مشخص سازند، اگر مشکلی در اجرای پروژه ها دارند اوراق مشارکت به‌ دستگاه‌های دیگر اختصاص یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: