• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-984-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

مدیر کل میراث فرهنگی استان قم خبرداد:

اختصاص بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: در سال جاری بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری قم تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، عیسی رضایی عصر امروز در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جاری با موضوع حمایت از کالای ایرانی در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: رونق‌ بخش گردشگری نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه در سال جاری بیش از 238 میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری قم تخصیص یافته است، تصریح کرد: انتظار می رود با این اعتبار، برای بیش از 1000 نفر اشتغال در استان قم ایجاد شود، هر شغل در بخش گردشگری می تواند بستری برای 5 شغل دیگر فراهم سازد.

رضایی بیان کرد: در سال گذشته بیش از 3 میلیارد تومان در اجرای پروژه های عمرانی سرمایه‌گذاری شد و در سال جاری نیز بیش از 4 میلیارد تومان با پیش بینی 352 شغل در این بخش سرمایه گذاری می شو؛ همچنین در سال قبل 33 پروژه گردشگری در استان قم عملیاتی شد که با اعتباری بیش از 147 میلیارد تومان تحقق یافت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم بیان کرد: با اجرای این پروژه ها در بخش گردشگری قم، 641 شغل در سال 96 ایجاد شد.

وی با اعلام اینکه در دو ماه گذشته تاکنون بالغ‌بر 47 میلیارد تومان تسهیلات در بخش گردشگری استان قم پرداخت‌شده است، افزود: در سال 97 پیش بینی می شود 600 شغل با سرمایه‌گذاری 20 میلیارد  تومانی در بخش صنایع‌دستی عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه صنایع دستی جزئی از صنایع پاک هستند و هیچ آلایندگی برای محیط زیست ندارند و در مصرف انرژی نیز کمترین هزینه را در بردارد، اظهار کرد: در سال گذشته در مجموعه 1352 شغل در بخش میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم ایجاد شد.

وی عنوان کرد: در سال 97 پیش‌بینی می شود 2 هزار و 801 شغل با اجرای پروژه ها ایجاد شود که رشدی 30 درصد نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

رضایی گفت: پروژه‌هایی همانند نامزدی پایتخت جهان اسلام، قطار سریع‌السیر قم – کربلا، راه‌اندازی قطار قم- کرمانشاه- عراق، رونق کاروانسرای دیر گچین، ایجاد راه‌های دسترسی به دریاچه نمک و حوض سلطان ازجمله پروژه‌های مهم در قم است که امیدواریم در سال جاری پیگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: