• چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1084-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

امسال 4500 شغل در حوزه صنعت و کشاورزی در قم ایجاد می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: با اجرای پروژه ها در سال جاری 4500 شغل در حوزه صنعت و کشاورزی در قم ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی در اولین جلسه شورای اداری استان قم در سال جاری با موضوع حمایت از کالای ایرانی در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی موجب رکود بخش تولید در قم شده بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تاکید کرد: در این راستا باید واحدهای راکد و نیمه تعطیل را با ارائه تسهیلات مناسب احیاء کرد.

وی بیان کرد: همچنین در بخش معدن باید از خام فروشی منابع معدنی استان جلوگیری شود به ظرفیت های مهم اقتصادی توجه گردد.

سیجانی اظهار کرد: امسال حمایت از کالای تولید داخل اولویت و هدف مهم این سازمان است در این راستا باید واحدهای تولیدکننده مؤلفه‌های مهم در زمینهٔ کیفیت و قیمت را رعایت کنند.

وی ادامه داد: با اجرای پروژه ها در سال جاری 4500 شغل در حوزه صنعت و کشاورزی در قم ایجاد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: امسال تکمیل طرح هایی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد مورد توجه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی تقویت واحدهای صادراتی استان قم از اولویت‌های مهم است که می تواند به تولید و اشتغال رونق بخشد.

سیجانی یادآور شد: گسترش و تکمیل ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی، بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده می تواند تاثیر مهمی در رقابت‌پذیری و افزایش کیفیت کالاهای تولیدی شود.

وی گفت: امسال 136 واحد صنعتی و تولیدی استان مشمول دریافت تسهیلاتی در زمینهٔ بازسازی و نوسازی خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان کرد:در سال گذشته بیش از 630 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت‌شده است.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم بیان کرد: یکی از دغدغه های جدی عدم تکمیل زنجیره‌های تولید در استان قم است که توجه به این بخش از الویت های سال جاری می باشد.

محمدرضا طلایی افزود: درآمد دلالان در زمینهٔ توزیع محصولات کشاورزی بیشتر از کشاورزان است و باید در این باره راهکاری اندیشید.

وی اظهار داشت: استان قم دارای ظرفیت های بالنده ای در کشاورزی است اما هزینه های بالای تولید نیز از مشکلات جدی به شمار می رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد: صادرات محصولات گلخانه‌ای استان قم به کشورهای دیگر می تواند زمینه ساز توسعه شود.

وی گفت: اصلاح الگوی مصرف در قم اهمیت زیادی دارد و فرهنگسازی در این زمینه اهمیت زیادی دارد تا هنگامی که الگوی مصرف اصلاح نشود کشاورزی با مشکلات زیادی مواجه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: