• چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-384-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

افتتاح فروشگاه دائمی عرضه سوهان قم در نیویورک


مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قم، از افتتاح فروشگاه دائمی برای عرضه سوهان اين استان در ایام نیمه شعبان در شهر نیویورک خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي قم؛ امیر طیبی نژاد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به گازرسانی به شهرک‌های صنعتی استان قم با اشاره به دستاوردهاي فعالان صنايع كوچك ومتوسط استان در سال 96  اظهار کرد: با تلاش فعالان صنعت شيريني، سوغات قم راه برای صادرات سوهان استان به کشورهای خارجی باز شده است.

وی افزود: درسال گذشته 12 تن سوهان قم به کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا صادر شد و یک فروشگاه دائمی برای عرضه سوهان قم در ایام نیمه شعبان در شهر نیویورک افتتاح می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی قم در ادامه به فرصتهاي پيش روي خوشه هاي كسب وكار قم اشاره و خاطرنشان کرد: تکیه به داشته‌های درونی و استفاده از ظرفیت‌ها در بحث اقتصاد مقاومتی اهمیت زیادی دارد، صنعت مبلمان از صنایع بومی استان قم است که 40 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند، شهرک صنعتی ثامن برای فعالان صنعت چوب و مبلمان در نظر گرفته شده است و به دنبال افزایش ارزش افزوده این صنعت هستیم.

طیبی نژاد صادرات صنعت مبلمان استان را نيز مد نظر قرار داد و افزود: سال گذشته تولیدکنندگان استان توانستند به کشور لهستان مبلمان صادر کنند، خوشه چوب و مبلمان در استان قم فعالیت می‌کند.

وی اضافه كرد: باید واحدهای تولیدی استان قم در هنگام تولید مورد رصد قرار بگیرند تا کیفیت کالاهای تولیدی در شأن مصرف کنندگان باشد، باید همچنین اعتباراتی برای بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی استان در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان قم تاكيد كرد: برداشتن گره‌ها در عرصه اداری همچون مالیات و بیمه از پیش روی تولید کنندگان اهمیت زیادی دارد، باید به کمک تولیدکنندگان برویم تا آن‌ها بتوانند با رقبای خود در زمینه قیمت تمام شده در بازارهای صادراتی رقابت کنند.
طیبی نژاد با اشاره به ایجاد خوشه جدید در استان قم اظهار کرد: امسال به دنبال ایجاد خوشه پوشاک در استان هستیم تا بتوانیم تولیدکنندگان پوشاک استان را حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته با وجود رکود اقتصادی، 197 هکتار زمین به سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی استان قم واگذار شد که موقعیت جغرافیایی استان و تلاش مدیران قمی دلیل این موفقیت بود.   


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: