• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-484-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

687 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی در قم اعطاء شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در طول یک سال گذشته 687 میلیارد تومان تسهیلات در جهت رفع مشکلات اقتصادی به واحدهای تولیدی در قم اعطاء شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، محمود سیجانی ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در استانداری قم عنوان کرد: رشد اقتصادی در گرو تولید و افزایش اشتغال زایی است و در این مسیر باید موانع را از میان برد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: یکی از نیازهای مهم در رونق اقتصادی واحدهای تولیدی پرداخت تسهیلات مناسب با سود کم است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته در طول یک سال گذشته 687 میلیارد تومان تسهیلات در جهت رفع مشکلات اقتصادی به واحدهای تولیدی در قم اعطاء شد.

سیجانی بیان کرد: در یک هفته اخیر با همراهی و پیگیری‌های لازم 3 میلیارد تومان وام در بخش صنعت و معدن به واحدهای تولیدی اعطاء شد.

وی گفت: بانک‌های عامل باید با مصوبات و طرح های اقتصادی در جهت رونق واحدهای تولیدی مشارکت های لازم را اتخاذ کنند.

وی اظهار کرد: با وجود پیگیری های زیاد هم چنان 46 پرونده در دریافت تسهیلات اشتغال زایی در بلاتکلیفی و سردرگمی به سر می برند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: بانک ها باید علاوه بر مساعدت های کافی در صورتی که تولیدکنندگان و صاحبان طرح های اقتصادی تمایلی در جهت دریافت وام ندارند و یا پیگیری لازم را اتخاذ نمی کنند پرونده هایشان را عودت دهند.

وی گفت: در حال حاضر استان قم رتبه 13 را در پرداخت وام در حوزه صنعت و معدن دارد، همچنین در حوزه کشاورزی رتبه 17 و در گردشگری نیز رتبه 3 را از آن خود کرده است.

سیجانی بیان کرد: یکی از دغدغه های جدی مساله آلایندگی برخی از واحدهای تولیدی است که در این ارتباط باید تمهیداتی اندیشیده شود تا ضمن رفع مشکلات آلایندگی، ظرفیت های تولید و اشتغال حفظ شود.

وی عنوان کرد: در ماههای اخیر با افزایش نرخ ارز نیز برخی واحدها در تولید و فروش دچار رکود شدند که در جهت رفع مشکلات تولیدی در حوزه صادرات تسهیلاتی پرداخت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: