• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1485-5
  • خبرنگار : 57005
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا منطقه قم

باید در عرصه‌های هنری صاحب مکتب شویم


لاریجانی تصریح کرد: ایران با توجه به پشتوانه انقلاب اسلامی و مبانی دینی قوی باید صاحب نهضت و مکتبی در عرصه هنر باشد، 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، علی لاریجانی عصر امروز در آئین افتتاح دانشکده دین و رسانه در قم، عنوان کرد: اینکه مجموعه ای متکفل شود در حوزه هنر و رسانه ظرفیت کسانی که تحصیلاتی در مسائل دینی دارند را بارور کند، قابل تحسین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خیلی سال پیش تر که وزیر فرهنگ و ارشاد بودم، حضرت آیت الله خامنه ای نامه ای محرمانه برای من نوشتند که حاوی دغدغه بزرگ ایشان برای عرصه فرهنگ بود؛ در آن نامه سخن این بود که ایران با توجه به پشتوانه انقلاب اسلامی و مبانی دینی قوی باید صاحب نهضت و مکتبی در عرصه هنر باشد.

وی افزود: رسیدن به آن نقطه کسانی را می خواهد که هم رسانه و هم هنر را بشناسند؛ این دانشکده در ابتدا با چنین هدفی راه اندازی شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در طی این سال ها برخی هنرمندان کارهای خوبی در عرصه های مختلف داستان، رمان و یا فیلم انجام داده اند که نشان از رشد دارد؛ اما این آثار تجربه های فردی است و برای اینکه مکتب از درون آن اخذ شود نیاز به کار بیشتر دارد.

لاریجانی با تصریح بر اینکه باید در عرصه های هنری صاحب یک مکتب شویم، اضافه کرد: رادیو و تلویزیون امروز می تواند علم دار این امر شود؛ آنچه اهمیت دارد اینست که ابتدا تعریف روشنی برای کارهای رسانه ای داشته باشیم، که چه دریچه هایی را برای درک حقیقت می خواهیم باز کنیم و به چه راه و رسم زندگی بپردازیم.

رویکرد صمیمانه رسانه با مردم تاثیرگذاری پیام عرضه شده را بالا می برد

وی گفت: بخش دوم همگرایی صمیمانه با مردم است؛ رویکرد صمیمانه رسانه با مردم تاثیرگذاری پیام عرضه شده را بالا می برد، تلویزیون و هنر روی اراده ها تاثیر می گذارد در رسیدن به این هدف هرچه تعامل صمیمانه تر باشد تاثیرگذاری بیشتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید از ظرفیت مهمی که در اختیار است در این مسیر استفاده شود و وجود چنین دانشکده ای در این راه مایه بروز خلاقیت ها خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: